Banner
Einde van de goudstijging? Tien jaar op rij steeg de goudprijs, van 250 naar iets boven de 1.250 dollar per ounce. Sinds een paar dagen is er een stevige verkoopdruk en – u raadt het al – de eerste analisten dragen de tienjarige goudrally ten grave. Zal het gele edelmetaal in waarde gaan dalen of valt het allemaal wel mee?
Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Banner
Banner
Inloggen



Banner
Banner

Biflatie: Een economische situatie die gekenmerkt wordt door zowel inflatie als deflatie. De prijs van grondstofgerelateerde producten stijgt, terwijl de prijs van schuld gerelateerde producten (zoals huizen en andere goederen) daalt. Er is sprake van grondstofinflatie en kredietdeflatie tegelijkertijd. Inflatie heft deflatie op en vice versa.

Banner
Home Artikelen Economisch Economie eurozone groeit op kwartaalbasis, maar krimpt op jaarbasis

Economie eurozone groeit op kwartaalbasis, maar krimpt op jaarbasis

De economie van de eurozone is in het 4e kwartaal van 2009 met 0,1% gegroeid vergeleken met een kwartaal eerder. Dit blijkt uit een publicatie van Eurostat. In vergelijking met een jaar eerder nam de economie van de eurolanden echter met 2,1% in omvang af.

De economie van Letland daalde met bijna 18% het meest (lees ook: Letland hardst getroffen door kredietcrisis). Ook Litouwen (-13,2%) en Estland (-9,4%) deden het slecht. De econonie in Nederland kromp in het 4e kwartaal met 2,2% op jaarbasis. Polen was het enige land waar de economie groeide ten opzichte van vorig jaar. De economische groei in Polen bedroeg 2,8%.

De cijfers komen overeen met de voorlopige ramingen van Eurostat, die in februari werden gepubliceerd. Over heel 2009 kromp de economie van de zestien eurolanden met 4,1%. Eerder werd een teruggang gemeld van 4%.
De economie van de eurozone kroop in het 3e kwartaal uit de recessie, na vijf opeenvolgende kwartalen met krimp. De economie groeide toen met 0,4% op kwartaalbasis.

 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

Gerelateerde artikelen