Dutch English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Banner
Jongeren worden steeds huiveriger om een huis te kopen. Ze zijn onzeker of de woning op termijn wel meer waard zal worden. De huizenprijzen zijn de afgelopen jaren gedaald en de discussie rond de hypotheekrenteaftrek vergroot de onzekerheid.

Biflatie: Een economische situatie die gekenmerkt wordt door zowel inflatie als deflatie. De prijs van grondstofgerelateerde producten stijgt, terwijl de prijs van schuld gerelateerde producten (zoals huizen en andere goederen) daalt. Er is sprake van grondstofinflatie en kredietdeflatie tegelijkertijd. Inflatie heft deflatie op en vice versa.

Banner
Banner
Banner
Inloggen



Banner
Home Artikelen Economisch Amerikaanse economie groeit 5,6%

Amerikaanse economie groeit 5,6%

De groei van de Amerikaanse economie in het laatste kwartaal van 2009 is iets minder sterk gebleken dan verwacht. Dit blijkt uit cijfers van het Amerikaanse ministerie van handel. Het bruto binnenlands product (BBP) steeg in het laatste kwartaal van 2009 met 5,6% ten opzichte van het 4e kwartaal in 2008.

Economen voorzagen gemiddeld een groei met 5,8%. In een vorige raming werd nog uitgegaan van een stijging van het BBP met 5,9%. In het derde kwartaal steeg het BBP met 2,2%. Voor het eerste kwartaal van 2010 wordt een minder sterke groei verwacht. De eerste voorspellingen gaan uit van een stijging van 2,5% tot 3,0%.

De Federal Reserve verwacht dat het economisch herstel voorlopig nog gematigd zal zijn. Vorige week besloot het stelsel van centrale banken de rente te handhaven op het huidigevan 0%. Bedrijfswinsten namen in het 4e kwartaal met 8,2% toe ten opzichte van het 3e kwartaal, toen de groei 13,8% bedroeg. Op jaarbasis stegen de bedrijfswinsten met 51,8% in het 4e kwartaal.

 

 

Reacties  

 
#1 John 2010-04-01 15:11
Dit 'herstel' komt door het triljoenen $ creeren, en in de economie pompen van de regering.
Op termijn heeft dit desastreuse gevolgen.
Quoting
 
 
#2 Hans 2010-04-02 15:54
Je reinste nieuwspraak. Niemand kan controleren hoe men komt tot dat getal. Niemand legt uit dat de krimp van vorig jaar nog altijd niet is goedgemaakt.
Quoting
 
 
#3 Leo 2010-04-02 16:08
@ John, Uiteindelijk krijgen ze in Amerika te maken met flinke inflatie, dan mag de groei nog zo groot zijn, het geld wordt er niet meer waard door.
Quoting
 
 
#4 laurens 2010-04-03 08:53
De triljoenen vliegen ons om de oren en dit zijn de erbarmelijke cijfers?! Fasten your seatbelts - the worst is yet to come. By the way, de recente huizenverkoop cijfers laten in de VS de laagste scores ooit zien. De werkeloosheid blijft oplopen. De winsten wprden nog steeds geprivatiseerd en de verliezen worden nog steeds gesocialiseerd. Dat is het verhaal. En de weg loopt dood. Alle disinformatie ten spijt.
Quoting
 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

Gerelateerde artikelen