Hypotheek voor huis in Amsterdam nog moeilijker
Huizenkopers komen volgend jaar nog moeilijker aan een hypotheek. Ze kunnen vanaf 1 januari 2012 minder lenen en dat heeft grote gevolgen voor de huizenprijzen, met name in Amsterdam. Het Nibud zal adviseren dat Nederlanders in 2012 minder mogen lenen voor een hypotheek. Kenners verwachten een daling van gemiddeld zo'n vier tot vijf procent.
Hypotheekverstrekkers zijn verplicht de adviezen van het Nibud te volgen bij het vaststellen van de maximale hypotheek. Slechts in uitzonderingsgevallen mogen ze hiervan afwijken. Het instituut maakt eind dit jaar de nieuwe hypotheeknormen bekend: welk percentage van hun inkomen mogen Nederlanders aan hypotheekrente en -aflossing besteden. Nu al verwacht het Nibud tot een verlaging over te gaan, bevestigt de woordvoerder. Reden hiervoor is de slinkende koopkracht in Nederland vanwege de bezuinigingen. Alleen minder bezuinigingen van de regering kan een verlaging voorkomen, maar dat acht het Nibud niet waarschijnlijk. Lees verder op de website van Het Parool.







![[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/silver/t24_ag_en_usoz_2.gif)
![[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/gold/t24_au_en_usoz_2.gif)
![[Most Recent Quotes from www.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/silver/t24_ag_en_euoz_2.gif)
![[Most Recent Quotes from www.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/gold/t24_au_en_euoz_2.gif)
Reacties
'Reden hiervoor is de slinkende koopkracht in Nederland vanwege de bezuinigingen. Alleen minder bezuinigingen van de regering kan een verlaging voorkomen'
Volgens meniggeen moeten we meer schulden maken want dan komt er meer koopkracht.....dat soort figuren moet Nederland nou besturen?
De prijzen zullen verder dalen en dat is goed, maar wanneer komt de politiek nou een keer met een totaal plan. Je ziet dat ze op elk terrein alleen maar losse regeltjes aanpassen terwijl een langere termijn visie nodig is.
Ik sluit me verder bij Polderman aan, we zijn inmiddels meer gebaat bij een reset van het financiele systeem en totale anarchie.
Schoon schip maken.
RSS lijst met reacties op dit artikel