Kerninflatie Amerika op laagste punt in 44 jaar

Afdrukken
PDF

Door Koen Dil. Posted in Inflatie | Deflatie

De kerninflatie in Amerika is in april 2010 teruggevallen tot het laagste peil sinds 1966. De inflatie zonder energie en voeding bedroeg 0,9% op jaarbasis, tegenover 1,1% een maand eerder. Economen hadden een inflatiecijfer van 1,0% verwacht. Door deze inflatiecijfers is de kans groot dat de Federal Reserve de rente op 0% zal handhaven.

De algemene inflatie kwam in april hoger uit in vergelijking met de kerninflatie door de meegerekende energieprijzen. De normale inflatie daalde voor het eerst in 13 maanden. De inflatie met voeding en brandstof bedroeg 2,2%. Vorige maand was dit nog 2,3%.Voor dit cijfer gingen economen uit van 2,4%.

Op maandbasis nam de consumentenprijsindex van de Verenigde Staten met 0,1% af, terwijl er een toename van 0,1% was verwacht. Ook de producentenprijzen daalde on april. In maart stegen de producentenprijzen nog.

Reacties  

 
#1 Gast 20-05-2010 19:42
De inflatie zonder voedsel en energie ....hoeven we dan opeens niet meer te eten en rijden onze auto's op water?
 
 
#2 Gast 21-05-2010 07:49
Begint erop te lijken dat de VS eerst met deflatie te maken gaat hebben, voordat de inflatie komt. De mensen hebben geen geld meer, of willen niet meer lenen, dus kunnen ze alle producten niet meer kwijt, waardoor de ze prijzen verlagen. Deflatie is natuurlijk zeer gevaarlijk voor Obama, aangezien het overheidstekort op een recordhoogte staat.
 

Plaats reactie

Wilt u geen captcha code meer invullen? Registreer nu


Beveiligingscode
Vernieuwen

[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]

[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]