Willem Middelkoop: Amerika op weg richting hyperinflatie
Volgens Marc Faber is het 100% zeker dat de Amerikaanse economie op termijn in hyperinflatie eindigt. Ik ben bang dat hij gelijk heeft. Het afgelopen weekend was ik met een aantal studievrienden skiën in Verbier. Dat doen we al bijna dertig jaar tussen Sinterklaas en kerst. Ondanks het feit dat de meesten inmiddels aardige posities in het bedrijfsleven hebben (sommige zelfs in de financiële wereld), bleek niemand op de hoogte van de ware cijfers over het Amerikaanse begrotingstekort.

Het begon met een klein berichtje over het begrotingstekort van november dat vrijdagavond Nederlandse tijd werd vrijgegeven. Dat is trouwens het moment om slecht nieuws te lozen in de VS omdat het dan in Europa en Azië al weekend is. Journalisten en traders zitten in de kroeg of thuis, waar ze te horen krijgen dat de smartphone nu echt wel even uit kan. Op zondagochtend, anderhalve dag later was het nieuws al van de headlines bij zowel Bloomberg, Reuters en de WSJ en FT verdwenen waardoor het bericht ook nauwelijks doordrong tot de kranten van maandag. Kijk ze er maar op na.
Maar snel terug naar het nieuwsbericht. Wat blijkt: de Amerikaanse regering heeft in de maand november twee keer zoveel uitgegeven als er aan belastingen, binnen kwam. Wie dat probleem thuis of in zijn bedrijf heeft, weet dat dat absoluut niet vol te houden is. Er kwam in november slechts $149 miljard binnen terwijl er $300 miljard werd uitgegeven! Als we dit begrotingstekort annualiseren komen we uit op, reken maar even mee, 12 x 150 = $1800 miljard per jaar. Mijn vrienden konden en wilden het niet geloven. Daarom zocht ik een paar slides die ik al tijdje gebruik in mijn argumentatie dat de VS snel op weg ik richting hyperinflatie.
Uit de Amerikaanse begroting uit 2009 halen we verwachte uitgaven van $4000 miljard, terwijl de inkomsten (belastingen etc.) slechts 2200 miljard bedroegen. Hé, dat is toevallig, een begrotingstekort van precies $1800 miljard. Dat is een begrotingstekort van 45%. Waarom dat zo van belang is merken we zo. In de grafiek is trouwens goed te zien dat de belastinginkomsten door de crisis ook nog met ruim 10% zijn gedaald. In november zijn deze weer licht gestegen (+10%). Maar helaas stegen de uitgaven, met 25%, twee keer zo snel.
Het gat op de begroting is zo groot geworden omdat de belastingen al tientallen jaren worden verlaagd. Wie belastingverhogingen voorstelt in de VS pleegt politieke zelfmoord. Door de recente deal tussen President Obama en de Republikeinen in het Congres, over blijvende belastingverlagingen, blijft het gat in de begroting ook de komende jaren bestaan. Wie kijkt naar de voorspellingen over dit begrotingstekort, van de “Congressional Budget Office”, ziet het volgende. Lees hier verder.







![[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/silver/t24_ag_en_usoz_2.gif)
![[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/gold/t24_au_en_usoz_2.gif)
![[Most Recent Quotes from www.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/silver/t24_ag_en_euoz_2.gif)
![[Most Recent Quotes from www.kitco.com]](http://www.kitconet.com/charts/metals/gold/t24_au_en_euoz_2.gif)
Reacties
Goed om de exacte cijfers weer eens te zien. Die waren mij al enige tijd ontgaan.
Ze zijn ook nauwelijks nog te vinden.
Ook Faber noemde die grens van 40% al vaker, maar alleen als "point of no return". Volgens Faber gaat de hyperinflatie pas plaatsvinden boven de 50%. Dus 2011? anders uiterlijk 2012?
Amerika speelt zijn spel en is nog steeds the leader of the play with money in the entire world.
Vond in de flash van Middelkoop vanmorgen een wel zeer interessant interview met een Amerikaans econoom: thedailybell.com/.../...
Zal er een passage uitlichten:
Julian Assange has close links to the Rothschilds By Jane Burgermeister at birdflu666.wordpress.com ... Wikileaks founder Julian Assange has won an award from the 'Economist magazine, a financial publication controlled by the Rothschild banking family, and he has also featured on an 'Economist video clip, raising questions about conflicts of interest. Assange predicted a bank run could be triggered by bank data leaks but he does not mention that this would result in the robbery of millions of people because of the way the fractional reserve banking system works, and profit the banks.
Is a false flag bank run hyped by the banker's media and carried out by a Rothschild operative being planned to rob millions and to implement emergency laws? Julian Assange, the Wikileaks founder who plans to leak bank documents that will take down 'one or two' major banks according to Forbes, has won an award from the Economist, a magazine belonging to the Economist group, half of which is owned by the Financial times, a subsidiary of Pearson PLC. A group of independent shareholders, including many members of the staff and the Rothschild banking family of England. Kurt Nimmo writes that the Economist is owned by members of the Rothschild banking family of England. It is run by the Economist Group, a known CIA front ...
Mocht je gelijk krijgen dan ligt de Nobel-prijs voor je klaar.
Ik vrees met grote vrezen dat de armlastigen in deze wereld niet veel meer in te leveren hebben en zo massaal gaan vechten voor hun overleven, dat wij er allemaal het loodje bij gaan leggen.
Die mensen noemen wij "terroristen", maar we beseffen niet dat wij dat zelf zijn.
Je hebt gelijk als je zegt dat de armen niet veel meer in te leveren hebben.
Maar er kunnen wel nog veel meer armen bijkomen. Het lijkt erop dat het beleid erop gericht is om de gehele middenklasse te degraderen naar de onderklasse. Om dat te bereiken is een mechanisme zoals ik hierboven beschreef een effectief gereedschap
Een effectief gereedschap?
Je schrijft het alsof jij uitverkorene bent.
Besef jij wel dat wij Westerlingen met handen en voeten gebonden zijn aan alle arme mensen, die voor ons onze voedselketen in stand houden en nog veel meer?
Wens je bewuste Kerstinkopen toe en je zult zien dat je eten en je kersboom-versieringen door slaven van ons systeem zijn gemaakt.
Sorry het spijt me, maar je intonatie vind ik walgelijk.
Ik zeg niet dat ik voorstander ben van dit gereedschap! Integendeel! Ik vind het walgelijk! Maar dat neemt niet weg dat ik waarneem dat het desondanks gebeurt. En je kunt pas iets doen tegen een kwaadaardig mechanisme, als je ervan bewust bent dat het bestaat.
Nog lachwekkender vind ik wel dat je kakelt over "kwaadaardig mechanisme" en niet weet wat je zegt.
Misschien klinkt het arrogant als ex-kanker-wetenschapper, maar ik ben me ervan bewust dat er geen kruid tegen gewassen is omdat het een natuurlijke reactie is om het leven nog even te rekken.
Dat dit NOOIT naar buiten mag komen is het gevolg van iets dat wij noemen "democratie" en/of de macht van kakelen zonder te weten.
Tenslotte kan ik je als kankerspecialist zeggen dat wij nu met de herinvoering van het "protectionisme" beland zijn aan de laatste fase en dat de oorlog voorbereid wordt.
Ik kan je niet zeggen wanneer, maar denk dat het in het voorjaar losbarst.
Sprekend in vergelijkingen met het verkankerde lichaam in de terminale fase gebeurt precies hetzelfde.
Als ik de mensenwereld zie als één lichaam zie ik Amerika als meesterbrein [Rothschild's en consorten], Nederland als supervasal van Amerika als alvleesklier en de bijnier in het spel is China.
Alhier op "biflatie" schreef ik al eerder over dit Rothschild -spel en noemde Assange met zijn Wikileaks toen al onderdeel van het Rothshild-imperium.
Vanmorgen kreeg ik een volgend bewijs.
Zie zonnewind.be/.../...
Het ga je goed en ik zal je hier fijn laten kakelen over 'kwaadaardigheid' als een kip zonder kop.
Lang leve de democratie.
Noem me dom, maar ik begrijp je boosheid niet.
Ik probeer een misstand aan de kaak te stellen (iets dat jij, gezien je reactie ook als een misstand ervaart) en je wordt boos op mij.
Ik begrijp je werkelijk niet.
Jij hebt het over misstanden waar iets aan gedaan moet worden.
Je kwam een half jaar geleden hier op bezoek en heb je geprobeerd iets te vertellen over kosmische cycli, die nu het einde van onze cultuur betekenen.
Het was al vrij snel duidelijk dat je er geen flikker van geloofde of het niet kon horen.
Wat ik juist vertelde was dat er totaal niets mis ging en dat er geen misstanden zijn, maar dat het kosmische wetmatigheden zijn.
Het maakt mij geen donder uit wat je ermee gaat doen.
En je hebt het giga voordeel van de democratie , die mij al in 1981 netjes aan de zijlijn plaatste.
I wish you a happy end in your carrier.
Ik heb mijn contact met jou als erg inspirerend ervaren. Maar dat ik jouw inzichten niet naadloos overneem (net zomin als jij dat met mijn inzichten doet) wil toch niet zeggen dat we dan boos op elkaar moeten zijn?
Ik ben in ieder geval helemaal niet boos op jou.
RSS lijst met reacties op dit artikel