René Tissen: 'Onmogelijke opgave'

Afdrukken
PDF

Door Biflatie.nl. Posted in Eurocrisis

Tijdens een nieuwe eurotop wordt duidelijk hoe groot de verliezen voor schuldeisers zullen zijn. Ik verwacht héél groot. Het afgelopen weekeinde werd al ruim van te voren als een historisch weekeinde bestempeld, namelijk als hét moment waarop Griekenland en de banken overeenstemming moesten -en zouden- bereiken over het kwijtschelden van tenminste 100 van de 350 miljard euro aan staatschuld, via een ongekend moedige maar tegelijkertijd kansloze herstructurering van de Griekse kredietportefeuille.

Namens de banken werd door het IIF onder leiding van Charles Dallara onderhandeld. Namens Griekenland door iedereen in en buiten Europa, variërend van de Griekse Minister van Financiën Venizelos tot Minister President Papademos en van bondskanselier Merkel via president Sarkozy, tot Christine Lagarde van het IMF. Wie het uiteindelijk voor het zeggen had, wist niemand. Duidelijk was dat er een constructie gevonden moest worden die vrijwillig en toch verplichtend voor de banken was en die alle andere partijen - zoals pensioen- en hedgefondsen - mee aan boord zou krijgen. Lees de hele column op RtlZ.


Reacties  

 
0 #1 Papamama 23-01-2012 13:49
Tissen weet als een van de weinigen nog wel eens wat zinnigs op te schrijven, imho hoor -just imho. En het woord "historisch" is ehm vrijwel kapot ge-ehm inflateerd! Inmiddels geheh;D in realitie tot het woord EU-TOP in ieder geval! Weer imho.

IIF - HAHA.
IMF - HAHA.

Etc.
 
 
0 #2 Papamama 23-01-2012 13:54
IMF - oa. : The IMF sometimes advocates “austerity programmes,” cutting public spending and increasing taxes even when the economy is weak, in order to bring budgets closer to a balance, thus reducing budget deficits.

Etc op internet en oa. hiero:
en.wikipedia.org/.../...
 
 
0 #3 Papamama 23-01-2012 13:59
IIF blaatsel hiero:
Urs Rohner
Chairman of IIF Working Group on Cross-Border Resolution
Chairman of the Board of Directors, Credit Suisse Group AG
September 2, 2011
The Honorable Mario Draghi
Chairman of the Financial Stability Board
Governor of Banca d'Italia
Via Nazionale, 91
Casella Postale 2484
00184 Rome – Italy
By electronic submission to: fsb@bis.org

Enjoy uh... NOT! geheh HIERO:
www.financialstabilityboard.org/.../c_110909ee.pdf
 
 
0 #4 Dré 23-01-2012 14:31
@papa: Waarom verander je je naam steeds? Dit is nogal verwarrend, en wat heeft imho te betekenen? Ik zie je daar vaker over schrijven. Zeker een woord die niet meer van mijn generatie is.

ontopic: Het was al een onmogelijke opgave. De enige oplossing nu is meer geld creeren, als je dat tenminste een oplossing mag noemen. En hoe is het trouwens met griekenland? Zijn de banken al uitgeknepen?
 
 
0 #5 Bas 23-01-2012 16:47
Ik sluit me aan bij Dre qua papadomomamadomoor.. imho...??

Ik vind wel dat Tissen veel scherper zou moeten zijn en dat kan hij zeker wel... Maar de pluche van de universiteit is te lekker om van hem af te gooien... Jammer want vandaag de dag is bijna je burgerplicht om de waarheid boven tafel te krijgen voor de toekomst van de mensheid..
 
 
0 #6 Papamama 23-01-2012 17:35
@Dre, ehm ja sorry vond ik wel grappig heheh, maar is inderdaad wellicht wat verwarrend, alhoewel er wel steeds Papa inzit geheh;D Laat ik het ff hierbij voorlopig! :D imho = in my honest opnion.

Wat je zegt omtrent meer (fiat)geld/krediet/etc scheppen (QE, printen, opkopen IOUs etc) is inderdaad geen echte wezenlijke oplossing (imho;) - het houdt "de boel" wel overeind... Wellicht is de hoop dat het danover een jaar of wat vanzelf(?) allemaal weer beter gaat - productie aantrek blabla etc. Ik betwijfel dat nogal en ik denk KTM ook heheh;D

Griekenland is een puinhoop aan het worden, had ook niet anders verwacht met IMF en Friends in de buurt... Stijgende armoede/zelfmoorden/werkloosheid, etc + vakbonden kapotmaken (doet PapaGMS-anti-demos nu, privatiseren (gemeenschappelijk spullen (goedkoop) overhevelen naar private partijen, etc... niet zo fijn voor de gemiddelde Griek, denk ik.

Wellicht dat men hier en daar war banken laat bloeden... Lehman mocht tenslotte ook omkieperen heheh;D Maar in wezen zie ik dit hele gedoe nou niet bepaald als een humane en structurele oplossing - etc. Over Goldman Sachs en de Griekse boekjes hoor je ook nauwelijks (meer) iets, dit verhaal zeg maar:

www.spiegel.de/.../0,1518,678205,00.html
www.spiegel.de/.../0,1518,676634,00.html

Moet je voor de grap eens kijken wie er zoal diep in het IIF (dus niet IMF) zitten - haha! *snik*. Afijn rare zooi allemaal imho. Maar goed ik doe ook maar wat heheh;D
 
 
0 #7 Papamama 23-01-2012 17:36
@Bas, ik ken de precieze positie van Tissen niet. Hij zal ongetwijfeld niet teveel en/of te hard bepaalde dingen gaan roepen... waarom weet ik niet (precies;).
 
 
0 #8 Udo 23-01-2012 21:50
@papamama,

Volgens mij is dit een serieus forum. Ik begin de trek een beetje te verliezen door je grote hoeveelheid postings en het offtopic gehalte.
 
 
0 #9 Papadomo 23-01-2012 23:52
@ udo, oh ok. Roger that! Ga ik ff ergens anders heen!
 
 
0 #10 Papadomo 23-01-2012 23:58
@ udo vindt jij zerohedge een serieuze website btw? zo ja >> de reacties aldaar wel eens gelezen?
 
 
0 #11 Dré 24-01-2012 13:54
@papadomo (blijft dit 'm? :) )

Ik ben het wel deels met Udo eens. Het nieuws dat hier wordt gepubliceerd zijn serieuze berichten. Ik vind jouw linkjes geen probleem, zelfs soms zeer interessant, maar dan moet het wel over het onderwerp blijven gaan of in ieder geval over de economie. Ik hoef niet per se alle linkjes en berichten over vermeende complottheorieen hier terug te lezen, zoals die van knowtoomuch. Verder is normaal taalgebruik wel zo handig, want eerlijk waar, ik had nog nooit van 'imho' gehoord, weer wat geleerd!
 
 
0 #12 VanZaken 25-01-2012 03:10
Koen, mag de oude layout weer terug? Het wordt onderhand onleesbaar en op de voorpagina is niet of nauwelijks te lezen of de tellers van de reacties zijn opgehoogd. Getallen worden niet ge-update volgens mij. Tip: doe het zoals:
www.huizenmarkt-zeepbel.nl/
 
 
0 #13 Knowtoomuch 25-01-2012 12:08
@VanZaken : ik heb vannacht ook wat probleempjes met de 'reaktie-teller' geconstateerd, maar sinds vanochtend doet alles het weer en waren er ineens 3 artikelen bijgekomen.

Wellicht een éénmalig probleempje ?

En op je 'huizenmarkt-site' kun je niet eens je eigen reactie corrigeren. Waardeloos.

Want die corrigeer-optie is natuurlijk wèl zo makkelijk voor onstabiele geesten als ondergetekende :)
 
 
0 #14 Koen 25-01-2012 13:56
@VanZaken:

Bedankt voor je reactie. De oude layout komt niet meer terug, maar we zijn nog wel bezig met wat optimalisatie processen met betrekking tot de reacties en de teller e.d. Geef vooral aan wat er niet naar behoren functioneert! Wat kan je nu overigens bijna niet lezen? De tekst bij de laatste reacties? In ieder geval excuses voor het ongemak.
 
 
0 #15 R 25-01-2012 15:47
@Koen
Laatste reacties zijn niet direct actueel. Het is sinds de nieuwe layout veel lastiger om te zien of er gereageerd is. En captcha code is bijna gegarandeerd de 1e keer fout ondanks goed tikken, maar dit is altijd al zo geweest.
 
 
0 #16 Koen 25-01-2012 17:56
Bedankt voor je feedback R! Goed dat je dit even aangeeft. Sinds de omzetting naar de nieuwe omgeving zijn er een paar kleine bugjes ontstaan. We zijn hier momenteel mee bezig. Wat betreft de captcha, dit kan verholpen worden door je te registreren: biflatie.nl/component/user/register (als het goed is moet dit werken ;) )
 
 
0 #17 R 25-01-2012 19:14
@Koen.
Graag gedaan. Ik denk dat VanZaken bedoelt dat (ook) de tellers op het hoofdscherm (vaak) niet gelijk zijn met de daadwerkelijke aantallen reacties van de artikelen. In mijn vorige reactie doelde ik op het venstertje zelf 'laatste reacties' maar dat had je waarschijnlijk al begrepen. Dit ging in het oude layout wel altijd goed. Reacties van sommigen 'onleesbaar' daar snap ik persoonlijk ook niets van. Misschien moeten die maar gewoon afscheid gaan nemen van hun 15 inch beeldbuis monitor ;-)

De site is best mooi en de koers van de artikelen goed. Way to go !
 

Plaats reactie

Wilt u geen captcha code meer invullen? Registreer nu


Beveiligingscode
Vernieuwen

[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]

[Most Recent Quotes fromwww.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]