Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: ‘Een grimmige toekomst, tenzij we allemaal onze manier van leven drastisch aanpassen’

2

‘Last updated: March 22, 2020, 17:25 GMT. De recentste officiële cijfers:
Coronavirus Cases:
335,157
Deaths:
14,437
Recovered:
96,958′. 189 Landen en territoria plus de Diamond Princess hebben te lijden onder besmettingen en vele kennen ook overlijdens. De precieze aantallen verneemt u hier onder. Met altijd dit voorbehoud: wie niet getest is weet niet of hij/zij misschien ook drager is van het Coronavirus…

Waar gebeurt wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China81,054+463,261+672,4405,3531,84556
Italy59,138+5,5605,476+6517,02446,6383,000978
USA35,746+11,539392+9017835,176708108
Spain28,603+3,1071,756+3752,12524,7221,785612
Germany24,714+2,35092+826624,3562295
Iran21,638+1,0281,685+1297,63512,318258
France14,4595621,58712,3101,525222
S. Korea8,897+98104+22,9095,88459174
Switzerland7,230+36785+51317,014141835
UK5,683+665281+48935,3092084
Netherlands4,204+573179+4324,023354245
Belgium3,401+58675+82633,063288293
Austria3,302+31016+893,27715367
Norway2,263+99762,25028417
Sweden1,931+16121+1161,89468191
Portugal1,600+32014+251,58126157
Denmark1,395+691311,38142241
Canada1,385+5720+1141,351137
Australia1,353+2817461,300253
Malaysia1,306+12310+21391,1572640
Brazil1,209+311821,189186
Japan1,086+3236235815579
Czechia1,047+5261,0411998
Turkey9472192611
Israel945+6213790720109
Luxembourg798+1288678431,275
Ecuador789+25714+73772245
Ireland7853577713159
Diamond Princess712856713715
Pakistan646+13136303
Chile632+9518623733
Poland627+917+213607317
Finland626+10311061512113
Greece624+9415+2195901860
Thailand599+18814455479
Iceland568+951556211,665
Indonesia514+6448+10294372
Saudi Arabia511+1191749415
Qatar481274546167
Singapore455+2321443091478
Romania433+662+2643671423
Slovenia414+312+141212199
India391+597+2243600.3
Philippines380+7325+61534013
Russia367+611163503
Bahrain332+222+11491814195
Estonia326+2043222246
Peru31851312510
Hong Kong317+434100213442
Egypt29410422423
Croatia254+4815248562
Mexico251+482424512
Lebanon248+1848236436
Panama24531241757
South Africa24022384
Iraq233+1920+3571566
Colombia231+352+232265
Argentina225+674271945
Serbia222+512+12218425
Dominican Republic202+90319919
Algeria201+6217+2651195
Armenia190+302188664
Kuwait188+1227161544
Bulgaria185+2233179327
Slovakia1787171233
San Marino175+15204151135,158
Taiwan169+162281397
UAE153238113215
Latvia139+15113874
Uruguay135+25135239
Hungary131+286+216109614
Lithuania129+3011127147
Costa Rica11722113223
North Macedonia115+301+11113155
Faeroe Islands115+2331122,354
Andorra113+251+1111121,462
Vietnam113+19179621
Morocco109+133310313
Jordan10019910
Cyprus95+111391379
Bosnia and Herzegovina94+11291129
Moldova94+141192323
Malta90+172881204
Albania89+132285231
Brunei88+52862201
Cambodia84+312825
Sri Lanka82+537924
Belarus7615618
Burkina Faso75+114+15664
Tunisia75+153+217176
Venezuela70155522
New Zealand66+146614
Azerbaijan65+12111536
Kazakhstan59+5593
Palestine59+6174212
Guadeloupe561554140
Senegal565513
Oman55+3173811
Georgia54+5153114
Trinidad and Tobago50+15036
Ukraine4731431
Réunion4714652
Uzbekistan43+2431
Cameroon402382
Martinique37136799
Liechtenstein3737970
Cuba35+141343
Afghanistan34+101+11320.9
Channel Islands3232184
DRC30+71290.3
Bangladesh27+323220.2
Guam27+121+126160
Nigeria27+52250.1
Honduras26+2263
Mauritius24+102+122119
Bolivia24+5242
Puerto Rico23+21228
Paraguay2212113
Macao22+3101234
Ghana211200.7
Jamaica1912166
Guyana1811723
Monaco18117459
French Guiana181860
Guatemala171160.9
Rwanda17171
Montenegro161625
Togo16162
French Polynesia151553
Gibraltar15+5213445
Kenya15+8150.3
Barbados141449
Ivory Coast141130.5
Kyrgyzstan14142
Maldives1331024
Tanzania12+6120.2
Ethiopia11+2110.10
Mayotte111140
Mongolia10103
Aruba8+31775
Seychelles7771
Equatorial Guinea664
U.S. Virgin Islands6657
Gabon5142
Isle of Man5+3559
Saint Martin55129
Suriname559
Bahamas4410
New Caledonia4414
Eswatini4+343
Cayman Islands31246
Curaçao31218
Cabo Verde335
CAR330.6
Congo330.5
El Salvador330.5
Liberia330.6
Madagascar330.1
Namibia331
St. Barth33304
Zambia3+130.2
Zimbabwe330.2
Sudan2110.05
Angola220.06
Benin220.2
Bermuda2232
Bhutan223
Fiji222
Greenland2235
Guinea220.2
Haiti220.2
Mauritania220.4
Nicaragua220.3
Niger2+120.08
Saint Lucia2211
Nepal1100.03
Antigua and Barbuda1110
Chad110.06
Djibouti111
Eritrea110.3
Gambia110.4
Vatican City111,248
Montserrat11200
Mozambique1+110.03
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Timor-Leste110.8
Uganda110.02
Total:335,15730,16714,4371,43096,958223,762′10,29843.0

Nieuws…

In Nederland heeft het coronavirus tot nu toe aan 179 mensen het leven gekost. Er zijn in totaal 4204 bekende besmettingen. Maar: dit kunnen er nog veel meer zijn, omdat lang niet iedereen wordt getest. Op de Nederlandse intensive care-afdelingen liggen op dit moment 354 mensen met het virus.’ Linda.nl. En: ‘Diverse kustplaatsen zijn niet meer bereikbaar, omdat gemeentes besluiten de wegen af te sluiten. Zo zijn de wegen naar de stranden van Noordwijk, Rockanje en Oostvoorne afgesloten. Wendy Verkley, de burgemeester van Noordwijk, riep mensen zaterdag na grote drukte op het strand op, zondag niet te komen. Door het mooie weer besloten velen die vraag te negeren.’ Ad.nl: ‘Niet eerder steeg het aantal doden zo snel, de afgelopen twee dagen waren er op beide dagen dertig sterfgevallen te betreuren. Het aantal ziekenhuisopnames steeg iets minder snel dan gisteren. In 24 uur tijd kwamen er 154 ziekenhuisopnames bij. De dag ervoor belandden er nog bijna tweehonderd mensen extra in het ziekenhuis. Toen steeg het aantal mensen dat in het ziekenhuis belandde met 193 tot 836.’ 

…en Updates:

Een medewerker op Buckingham Palace heeft de besmetting ook opgelopen. In Frankrijk hoeft het MKB tijdelijk geen huur of nutsvoorzieningen meer te betalen. Dat is ook president Macron. In Duitsland zijn ‘samenscholingen’ van twee of meer personen verboden (!) 60 Minutes Australia: ‘When it comes to the coronavirus pandemic, time takes on new meaning. So much is so rapidly changing, it’s overwhelming. But one thing’s certain: right now, Australia is precariously perched on the edge of a frightening medical and economic cliff. While the disease is not being controlled here, COVID-19 is not yet out of control. But as global health experts keep warning us, unless we all drastically change the way we live, we face a bleak future.‘ De Telegraaf brengt heel wat nieuws omtrent het Coronavirus en de impact samen:

De hoofdpunten:

  • De politie in Zeewolde bewaakt de medicijnfabriek Ace Pharmaceuticals
  • Wegen naar kustplaatsen afgesloten vanwege drukte
  • Sinds zondag zijn 43 coronapatiënten overleden, 573 nieuwe besmettingen
  • NL Alert: ’Houd 1,5 meter afstand!’
  • Nederlandse krijgsmacht staat paraat: maar wat betekent dat?
  • Oproep Natuurmonumenten: blijf thuis, natuurgebieden zijn overvol
  • Osterhaus: ’Desnoods boetes bij te weinig afstand’
  • Ook politiek bezorgd over volle parken: ’Blijf alsjeblief thuis als het kan’
  • Burgemeesters strandgemeenten: ’Kom niet naar de kust’
  • Honderden patiënten uit Brabant moeten naar ziekenhuizen elders
  • Wandelaars zien mensen weinig afstand houden: ’Lockdown lijkt zo onvermijdelijk’
  • Coronavirus: Wat doet Azië beter dan wij in het Westen?
  • Markt in de stad; zijn ze gek of zo?
  • Wandelclubs gestopt: ’Ik wil niet dat er iets gebeurt’
  • De Nederlanders die vastzaten op cruiseschip Maasdam bij Hawaï zijn onderweg naar San Diego.
  • PODCAST Bizar! Bootcampen en picknicken alsof het een normale zaterdag is

Financieel-economisch: