Laatste nieuws Coronavirus/Covid19. Epicenter verschoven naar Europa en de VS

1

Vier landen zijn op donderdag 26 maart 2020 koploper in het aantal bijkomende Coronavirus besmettingen. Weinig benijdenswaardige posities uiteraard. Het zijn in volgorde van ernst: Italië, de VS, Spanje en Duitsland. Jawel, was in dit opzicht lange tijd Italië het zwakke of zieke broertje? Dan zijn genoemde drie landen flink hun best aan het doen die positie over te nemen. Wie draagt hier de schuld van? Toch de burgers zelf? Die zich niet genoeg houden aan de strengste maatregelen voor social distancing? Eigenlijk niet veel meer dan je gezond verstand gebruiken. Hoe erg, hoe onnodig. ‘Last updated: March 26, 2020, 20:00 GMT.’ De recentste officiële cijfers. Meer dan een half miljoen besmette personen…hoe akelig klinkt dàt?!

‘Coronavirus Cases:

522,796

Deaths:

23,621

Recovered:

123,322′ Het aantal landen en territoria (198) kan moeilijk veel veranderen want het betreft zowat heel de wereld.

Waar gebeurt wat precies?

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Tot Deaths/
1M pop
China81,285+673,287+674,0513,9471,235562
Italy80,589+6,2038,215+71210,36162,0133,6121,333136
USA80,104+11,8931,151+1241,86477,0892,1122423
Spain56,197+6,6824,145+4987,01545,0373,1661,20289
Germany43,646+6,323239+335,67337,734235213
Iran29,406+2,3892,234+15710,45716,7152,74635027
France29,155+3,9221,696+3654,94822,5113,37544726
Switzerland11,712+815191+3813111,3901411,35322
UK11,658+2,129578+11513510,9451631729
S. Korea9,241+104131+54,1444,966591803
Netherlands7,431+1,019434+7836,99476143425
Austria6,847+1,25949+181126,686287605
Belgium6,235+1,298220+426755,34060553819
Canada3,897+48837+11993,6611201031.0
Turkey3,629+1,19675+16263,528136430.9
Portugal3,544+54960+17433,441613486
Norway3,346+2621463,326706173
Sweden2,840+31471+9162,7531762817
Australia2,806+13013+21702,623111100.5
Israel2,693+3248+3682,617463110.9
Brazil2,611+5763+462,54218120.3
Malaysia2,031+23523+32151,79345630.7
Czechia1,925+2719+3101,906341800.8
Denmark1,877+15341+711,835943247
Ireland1,564951,550393172
Luxembourg1,453+1209+161,43832,32114
Japan1,399+9247+235999357110.4
Ecuador1,382+17134+531,34558782
Chile1,306+1644+1221,2807680.2
Poland1,221+17016+271,1983320.4
Pakistan1,179+1169+1211,149550.04
Thailand1,045+1114889534150.06
Romania1,029+12322+59491329531
Saudi Arabia1,012+1123+1339766290.09
Finland958+785+210943241730.9
South Africa927+21812915216
Indonesia893+10378+203578030.3
Greece892+7126+43683053862
Russia840+182338799860.02
Iceland802+65268732112,3506
India722+6516+4456610.50.01
Diamond Princess7121059710515
Philippines707+7145+728634160.4
Singapore683+522172509171170.3
Peru580+10091455714180.3
Slovenia562+346+110546142703
Panama55882548201292
Qatar549+12435066191
Estonia538+1341852964060.8
Argentina502863431110.2
Croatia495+532+122471141210.5
Colombia491+216+28477100.1
Dominican Republic488+96103475450.9
Mexico475+706+14465140.05
Bahrain458+39420425012692
Serbia457+737+31543521520.8
Egypt456219534040.2
Hong Kong453+4241103395600.5
Iraq382+3636+710524190.9
Lebanon368+356233393540.9
Algeria367+6525+42931380.6
UAE3332522792340.2
Lithuania299+254129411101
Armenia290+251+1182716980.3
New Zealand2832725659
Morocco275+5010+48257170.3
Bulgaria264+22382538380.4
Hungary261+3510282236271
Taiwan252+17229221110.08
Latvia244+231243129
Costa Rica231+30222274450.4
Slovakia226+102224241
Andorra224+363+2122062,89939
Uruguay217217362
Jordan212+40121121
San Marino208214183126,130619
Kuwait208+1349159749
North Macedonia201+24331951961
Tunisia200+276+1219210170.5
Bosnia and Herzegovina189+13321841580.9
Moldova177+281217428440.2
Albania174+286+1171513602
Ukraine162+175115640.1
Vietnam153+52013332
Burkina Faso152+641013870.2
Cyprus146+143413931212
Faeroe Islands140+847932,865
Réunion135+241134151
Malta134+521321303
Ghana132+644112740.1
Azerbaijan122+293+1151046120.3
Brunei114+551091261
Kazakhstan111+301+1210860.05
Oman109+10238621
Sri Lanka106+479935
Venezuela106159124
Senegal105+69966
Cambodia96108616
Afghanistan94+10229020.05
Belarus86295729
Palestine84+1311766160.2
Mauritius81+332791642
Ivory Coast803773
Georgia79+41168120
Cameroon75127230.04
Uzbekistan75+157542
Guadeloupe7317241822
Montenegro69+1616811102
Cuba67+101165260.09
Martinique6616571763
Nigeria65+1412620.30.00
Trinidad and Tobago61+1160440.7
Liechtenstein56+5561,469
Honduras521+15150.1
DRC51+33+1480.60.03
Channel Islands461+1452656
Bangladesh44+55112810.30.03
Kyrgyzstan44447
Paraguay41+4338160.4
Rwanda41413
Bolivia40+8403
Mayotte3636132
Monaco33+2132841
Kenya31+31+11290.60.02
Macao31102148
French Polynesia30+530107
French Guiana2862294
Jamaica26122390.3
Gibraltar26521772
Isle of Man25+225294
Guatemala24141910.06
Madagascar23+4230.8
Togo231223
Aruba19118178
Barbados181863
Zambia16+4160.9
New Caledonia141449
Uganda14140.3
El Salvador13+4132
Maldives138524
Tanzania13130.2
Ethiopia12120.1
Djibouti111111
Dominica1111153
Mongolia11+1113
Saint Martin1111284
Equatorial Guinea996
Cayman Islands81712215
Haiti880.7
Namibia8+1263
Suriname8814
Gabon7+11630.4
Niger7160.30.04
Bermuda725112
Mozambique7+270.2
Seychelles7771
Curaçao6123376
Benin660.5
Greenland624106
Laos6+360.8
Guyana51461
Bahamas51413
Fiji556
Syria550.3
Cabo Verde41372
Congo440.7
Eritrea441
Guinea440.3
Vatican City444,994
Mali4+240.2
Eswatini443
Gambia31210.4
Sudan3120.070.02
Zimbabwe3120.20.07
Nepal3120.1
Angola330.09
Antigua and Barbuda3331
CAR330.6
Chad330.2
Liberia330.6
Mauritania3+130.6
Myanmar330.06
St. Barth33304
Saint Lucia3316
Sint Maarten3370
Belize225
Bhutan223
British Virgin Islands2266
Guinea-Bissau221
Montserrat2+12401
Nicaragua220.3
Saint Kitts and Nevis2238
Somalia2+120.1
Turks and Caicos2+1252
Grenada119
Libya110.1
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Timor-Leste110.8
Total:522,79651,82823,6212,345123,322375,853′19,42967.1

Nieuws

Een interview met een autoriteit op het gebied van virussen, gezondheidszaken, geneeskunde: Dr Anthony Fauci. In het VK krijgen zelfstandigen 80 procent van hun inkomen als tegemoetkoming van de overheid, met een maximum van 2500 pond. Ook de Britse prins Charles is besmet; neen, het Coronavirus kijkt niet naar rang of stand. De VS vindt tussen de Amerikaanse bevolking te beschermen door toch nog tijd om de Venezolaanse president Nicolas Maduro van drugshandel te beschuldigen. Het lijkt wel of the Wild West tijd terug is, met een premie op diens hoofd. Amazon moet een van zijn gigantische warenhuizen sluiten wegens personeelsleden die besmet zijn geraakt. Ook Bill Gates vindt dat de VS niet snel genoeg gereageerd heeft op wat komen zou.

Video’s Coronavirus