Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: “Iets wat we nog maanden bij ons houden”…

1

Italië is het zwaarst getroffen land in Europa door het Coronavirus. Met meer dan 50.000 besmettingen en bijna 5000 overledenen. Sinds 21 maart 2020 zijn er namelijk 800 overlijdens bijgekomen. Hoewel reeds in lockdown sinds 10 maart blijven de gevallen toenemen. Hoewel dit weekend de eerste positieve resultaten al zouden moeten binnen zijn. Niet dus. Het leger wordt er ingezet om de lockdown beter te controleren. De maatregelen om het in te dijken worden nog verscherpt. Alle niet essentiële fabrieken worden gesloten. Want laat ons niet vergeten: de werkplek is misschien wel de grootste potentiële haard van besmetting. De allerlaatste en meest effectieve stap die regeringen nog kunnen nemen? Iedereen verplicht thuis laten. Elke vorm van arbeid stopt, behalve de voedingssector en de gezondheidszorg. Het zou een economische ramp worden, maar het virus zou wel op zo kort mogelijke tijd bedwongen worden, want gedwongen uitdoven. 

Verantwoordelijkheid

We constateren dat nogal wat mensen het Coronavirus niet ernstig genoeg nemen. Al zeker in Nederland. ‘Bomvolle stranden, volgepakte zaterdagse markten en sporters in parken: het was op veel plekken erg druk vandaag. Dit leidde tot ergernis bij Nederlanders op sociale media. Vanwege de drukte zagen de burgemeesters van Zandvoort en Bloemendaal zich genoodzaakt om mensen op te roepen helemaal niet meer te komen.’ En wat moet u op bouwmarkten trouwens? Nos.nl: ‘Ook voor bouwmarkten stonden lange rijen. Vanwege het coronavirus laten winkels minder klanten tegelijk binnen en zijn er extra beveiligers ingezet om klanten voldoende afstand te laten houden. De NS introduceerde vandaag een nieuwe basisdienstregeling. Volgens NS-directeur Van Boxtel blijven de treinen rijden zodat mensen in vitale functies naar hun werk kunnen. Ze zijn uitdrukkelijk niet bedoeld voor dagjesmensen, zegt hij op Twitter: “Als we totale lockdown willen vermijden moeten we verantwoordelijkheid nemen.”‘ Mensen: het hangt van ons allemààl af hoe lang het virus nog in ons land woedt…!!!

Gluren bij de buren

Mondiaal Nieuws heeft een interessant dossier samengesteld rondom het Coronavirus in het buitenland. Hoe gaan regeringen en burgers in ander landen om met deze vreselijke ziekte? Lezenswaardig! In het VK worden 1,5 miljoen burgers gesommeerd thuis te blijven! De meest kwetsbaren zijn dat. Het leger wordt ingezet om voedsel te bedelen…. Zo erg?! Schreven we niet een poosje geleden: ‘De wéreld moet op slot’…

Biflatie ontvangt een brief

Nou is onze postbus elke dag wel meer dan gevuld, maar soms springt een bepaalde brief (mail) er gewoon uit. We geven hem zo mee, wel met een initiaal er onder. Zit hier waarheid in? Is het overdreven, nonsens of moeten we hier echt wel wat mee doén? Wat dat ontsmetten betreft bijvoorbeeld. Biflatie publiceerde eerder over een nog niet officieel goedgekeurde studie uit Princeton, waar het belang van ontsmetten duidelijk naar voren komt. Omdat het Coronavirus nog gedurende een zekere periode besmettelijk zou blijven op tal van oppervlakken. Denk bijvoorbeeld aan het handvat van een winkelkarretje. Is dit iets wat overheden (nog) niet massaal de wereld in (durven) sturen? We laten het oordeel aan u over. In ieder geval: een gewaarschuwd Nederlander is er twee waard! Voorkomen is beter dan genezen! U kent de clichés wel, maar wat zijn clichés anders dan gezegden die de tijd doorstaan hebben…

‘Hallo team Biflatie,

In het kader van corona kreeg ik van een goede vriendin, orthomoleculair epigeneticus, de volgende beschermingsinstructies mee met het verzoek deze zo snel mogelijk in veelvoud te verspreiden. Deze instructies zijn voortgekomen uit Chinese autopsies van corona slachtoffers:

·         Drink elk halfuur een warme drank zoals koffie, thee of bouillon – daarmee spoel je je mond zodat het virus via het maag/darm kanaal wordt uitgescheiden

·         Gorgel elke dag minstens eenmaal met warm water annex zeezout, azijn of citroen

·         Het virus blijkt zich ook te hechten aan je haar en kleding, dus hang je gedragen kleding altijd buiten bij voorkeur in zonlicht

·         Elke avond douchen vóór het slapen gaan

·         Maak thuis altijd harde (metalen) oppervlakten (deurknoppen, leuningen etc.) schoon met zeep of een ander desinfecterend middel; de hechtingsperiode blijkt ca. 9 dagen te zijn

·         Draag bij het boodschappen doen bij voorkeur handschoenen en een mondkapje

·         Blijf ook thuis regelmatig je handen nauwgezet wassen

·         Zorg voor een goede fysieke conditie door beweging en het eten van veel verse groenten en fruit.

Blijf in goed gezondheid en ga zo door met jullie nieuws. Jullie waren een van de eerste sites die dagelijks verslag deden van de corona situatie, ook al toen de massa nog dacht dat het een Chinees griepje was en wel over zou waaien, waarschuwden jullie al voor een economische ramp. 

Groeten,

H’

Recentste cijfers besmettingen en overlijdens

‘Last updated: March 22, 2020, 08:45 GMT:

Coronavirus Cases:

308,595

Deaths:

13,069

Recovered:

95,829′.

Waar gebeurt wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China81,054+463,261+672,4405,3531,84556
Italy53,5784,8256,07242,6812,857886
USA26,892+2,685348+4617826,36670881
Spain25,4961,3812,12521,9901,612545
Germany22,3648420922,0712267
Iran20,6101,5567,63511,419245
France14,4595621,58712,3101,525222
S. Korea8,897+98104+22,9095,88459174
Switzerland6,863801316,652141793
UK5,018233934,6922074
Netherlands3,63113623,493354212
Austria3,024+32893,00715336
Belgium2,815672632,485288243
Norway2,170+6762,15728400
Sweden1,77020161,73471175
Canada1,32819141,295135
Denmark1,3261311,31242229
Australia1,286+2147461,233250
Portugal1,2801251,26326126
Malaysia1,1839+11141,0602637
Brazil1,1781821,158186
Japan1,05436215803558
Czechia9956989793
Turkey9472192611
Israel88313684615102
Ireland7853577713159
Diamond Princess712856713715
Luxembourg6708665631,070
Pakistan6453136293
Thailand599+18814455479
Chile53718528728
Poland536513518314
Ecuador53273522230
Greece53013194981851
Finland523110512294
Qatar481274546167
Iceland4731546711,386
Indonesia45038203922
Singapore43221402901474
Saudi Arabia3921637611
Slovenia383138212184
Philippines380+7325+61534013
Romania367523151419
India3325243030.2
Peru31851312510
Bahrain31011251844182
Russia3061162892
Estonia3062304231
Egypt29410422423
Hong Kong2744100170437
Mexico251+482424512
Panama24531241757
South Africa24022384
Lebanon23048218434
Argentina225+674271945
Iraq21417511465
Colombia210+141+132064
Croatia2061520050
Armenia190+302188264
Serbia188+1712185422
Slovakia1787171233
Kuwait17627149541
Bulgaria16333157323
San Marino160204136124,715
Taiwan1532281236
UAE153238113215
Algeria1391565593
Uruguay135+25135239
Hungary131+2847120614
Latvia124112366
Costa Rica11722113223
Dominican Republic112310910
Lithuania105+611103139
Jordan10019910
Morocco96339013
Vietnam94177721.0
Bosnia and Herzegovina931290128
Faeroe Islands923891,883
Andorra8818721,139
North Macedonia85184141
Cyprus841380370
Brunei831822190
Moldova801178320
Sri Lanka7737424
Albania762272226
Belarus7615618
Malta732711165
Venezuela70155522
New Zealand66+146614
Burkina Faso6435563
Tunisia60115875
Guadeloupe561554140
Senegal565513
Georgia54+5153114
Kazakhstan54543
Azerbaijan53111415
Cambodia532513
Palestine53173610
Oman52133910
Trinidad and Tobago494935
Ukraine4731431
Réunion474752
Uzbekistan42+1421
Cameroon402382
Martinique37136799
Liechtenstein3737970
Channel Islands3232184
Honduras26+2263
Bangladesh2423190.1
Afghanistan241230.6
DRC231220.3
Paraguay2212113
Nigeria221210.1
Cuba211202
Ghana211200.7
Puerto Rico211207
Jamaica1912166
Macao1910929
Bolivia19192
Guyana1811723
Monaco18117459
French Guiana181860
Guatemala171160.9
Rwanda17171
Montenegro161625
Togo16162
French Polynesia151553
Guam151589
Mauritius1411311
Barbados141449
Ivory Coast141130.5
Kyrgyzstan14142
Maldives1331024
Mayotte111140
Gibraltar1028297
Mongolia10103
Ethiopia990.08
Aruba8+31775
Kenya770.1
Seychelles7771
Equatorial Guinea664
Tanzania660.1
U.S. Virgin Islands6657
Gabon5142
Saint Martin55129
Suriname559
Bahamas4410
New Caledonia4414
Eswatini4+343
Cayman Islands31246
Curaçao31218
Cabo Verde335
CAR330.6
Congo330.5
El Salvador330.5
Liberia330.6
Madagascar330.1
Namibia331
St. Barth33304
Zimbabwe330.2
Sudan2110.05
Angola220.06
Benin220.2
Bermuda2232
Bhutan223
Fiji222
Greenland2235
Guinea220.2
Haiti220.2
Isle of Man2224
Mauritania220.4
Nicaragua220.3
Saint Lucia2211
Zambia220.1
Nepal1100.03
Antigua and Barbuda1110
Chad110.06
Djibouti111
Eritrea110.3
Gambia110.4
Vatican City111,248
Montserrat11200
Niger110.04
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Timor-Leste110.8
Uganda110.02
Total:308,5953,60513,0696295,829199,697′9,94339.6