Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: Italië aan hoogtepunt van besmettingen? Zwartste dag sinds uitbraak!

0

21986 Nieuwe gevallen van besmetting en Italië alleen al zorgt voor een vierde van dat enorme aantal. 5322 om precies te zijn, en ook nog eens 427 overledenen te betreuren. Terwijl het land sinds 10 maart 2020 in lockdown is? Tja, maar wanneer al zeker 40.000 burgers de opgelegde strenge regels niet volgen! Ze worden allemaal aangeklaagd door de Italiaanse overheid, maar het kwaad is wel geschied…

De harde cijfers

Kijk en oordeel zelf, beste lezer, hoe erg het gesteld is. In Italië maar ook in zovele ander landen en territoria:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China80,928+343,245+870,4207,2632,27456
Italy41,035+5,3223,405+4274,44033,1902,498679
Iran18,407+1,0461,284+1495,97911,144219
Spain17,395+2,626803+1651,10715,485800372
Germany15,309+2,98244+1611415,1512183
USA11,413+2,154171+2110811,1346434
France10,995+1,861372+10860210,021931168
S. Korea8,565+15291+71,9476,52759167
Switzerland3,944+82941+8153,888456
UK3,269+643144+40653,0602048
Netherlands2,460+40976+1822,38245144
Austria2,157+5116+292,14213239
Belgium1,795+30921+71651,609130155
Norway1,759+1687+111,75127324
Sweden1,439+13811+1161,41221142
Denmark1,151+946+211,14430199
Japan923+932+3191700467
Malaysia900+1102758231528
Canada801+7410+111780121
Portugal785+1433+147782077
Diamond Princess712752717814
Australia709+113646657128
Czechia694+1723691665
Israel573+14014559666
Ireland557+1913+155496113
Brazil534+56+22526183
Greece464+466+1194391645
Qatar460+8104506160
Pakistan454+1472134392
Finland400+4110390272
Poland357+7051333939
Singapore345+321242211459
Chile342+104342618
Luxembourg335+1324+263251535
Iceland330+8053251967
Slovenia319+3313186153
Indonesia308+8125+6152681
Bahrain277+2111001764163
Romania277+1725252514
Saudi Arabia274+3682668
Thailand272+6014222914
Estonia267+912661201
Egypt256+467+1282213
Peru234+89123377
Philippines217+1517819212
Hong Kong208+15498106428
Ecuador199+3131195211
Russia199+521+181901
India194+254+1201700.1
Turkey192+13+11892
Iraq177+1312491164
Lebanon157+2444149323
South Africa150+341503
Kuwait148+618130535
San Marino140144122114,126
UAE140+2731109214
Slovakia124+19124223
Armenia122+121121241
Mexico118+251+1411310.9
Croatia110+211+1510427
Panama1091108725
Taiwan108+8126815
Colombia108+1511072
Bulgaria107+153+110415
Serbia103+141102412
Argentina973+13912
Algeria90+159+232492
Costa Rica87+18186217
Latvia86+1518546
Vietnam85+916690.9
Uruguay797923
Hungary73+15127048
Brunei73+5732167
Faeroe Islands72+141711,474
Jordan69+131687
Cyprus67+967155
Albania64+5262222
Bosnia and Herzegovina64+2526220
Morocco61+7225712
Sri Lanka60+93573
Andorra53152686
Malta53+5251120
Belarus515465
Moldova49+131147312
North Macedonia49+6148124
Oman48+913359
Palestine47+3479
Azerbaijan44+1017364
Kazakhstan44+8442
Venezuela42+6421
Lithuania41+7140115
Georgia40+2139110
Tunisia39+101+113723
Cambodia371362
Senegal362342
Dominican Republic342323
Burkina Faso33+61322
Guadeloupe333382
New Zealand28+8286
Liechtenstein2828734
Martinique2312261
Uzbekistan23+5230.7
Afghanistan221210.6
Ukraine21+53+1180.5
Réunion19+51921
Bangladesh18+413140.1
Macao1710726
Jamaica1512125
Bolivia15+3151
French Guiana151550
DRC14+7140.2
Cameroon13130.5
Maldives131324
Nigeria12+41110.06
Guam12+41271
Honduras12+3121
Cuba11+11101.0
Ghana11+4110.4
Paraguay111112
Rwanda11110.8
Monaco10+110255
Montenegro10+21016
Guatemala9+1180.5
Ivory Coast9180.3
Trinidad and Tobago9+296
Gibraltar826237
Channel Islands7740
Ethiopia7+170.06
Kenya770.1
Mauritius7+476
French Polynesia6+1621
Mongolia662
Puerto Rico662
Seychelles6661
Tanzania6+360.1
Guyana5+1146
Aruba5+11447
Barbados5+3517
Equatorial Guinea443
Curaçao31+1218
Bahamas3+238
Congo3+230.5
Gabon331
Kyrgyzstan330.5
Mayotte3311
Namibia3+131
St. Barth33304
Saint Martin3378
U.S. Virgin Islands3+1329
Sudan2110.05
Benin220.2
Bermuda2232
Greenland2235
Liberia220.4
Mauritania220.4
New Caledonia227
Saint Lucia2211
Zambia220.1
Cayman Islands11015
Nepal1100.03
Antigua and Barbuda1110
Bhutan111
CAR110.2
Chad1+110.06
Djibouti111
El Salvador1+110.2
Fiji1+111
Gambia110.4
Guinea110.08
Vatican City111,248
Montserrat11200
Nicaragua1+110.2
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Suriname112
Eswatini110.9
Togo110.1
Total:240,77421,9869,9531,01086,689144,132′7,18530.9
What’s in a name…pardon: a number:

ITALY: Italian media are reporting the change in active cases (a lower number) rather than the change in total cases (a higher number), representing it as “newly infected” when, in fact, it represents the “change in active cases.” Newly infected, meaning the number of people who have tested positive to the virus in the last day, is the number shown on the table above, which corresponds to the change in total cases in accordance with the international standards set by the WHO and followed by all countries. The change in active cases (what Italian media label as “newly infected”) is the result of the following formula: (newly infected) – (new deaths) – (new recoveries). All data, including total cases (“casi totali”) is available on Italy’s Dipartimento della Protezione Civile official repository.’

Statistieken over Nederland/Corona

We vonden voor u een heel interessante verzameling statistieken over het Coronavirus en Nederland.

‘Actuele situatie Nederland

● 2.460 besmet, 76 overleden.
● Vandaag: 409 besmet, 18 overleden.
● 83% van de gemeenten heeft een besmetting.
● 1,41 per 10.000 inwoners is besmet.’

Verder treft u op genoemde site nog aan: 10 gemeenten hoogste besmetting: totaal / vandaag / per 10.000 / per km². Dagrapporten. Groei besmettingen en Sterftepercentage. Ziekenhuis opnames en IC capaciteit. En nog veel meer. Check it out!

Waarom?

Vraagje aan de lezers: als en indien bitcoin et al. reageert op de evolutie van het Coronavirus… Waarom stijgt BTC dan met bijna 20 procent? En leeft de hele cryptomarkt vandaag zo fors op? Voor de cryptofans/bollebozen onder u! Zelfs de aandelenmarkten geven opnieuw teken an leven. Is het dat ze, ondanks dit ontzettend slechte nieuws over Italië, toch voorvoelen dat een keerpunt bereikt wordt? Dus misschien net daardoor? Vergeet niet dat beurzen vooruit kijken; zo’n drie tot zes maanden, nietwaar? ’t Is maar een idee zo uit de losse mouw, want we horen gaag uw opinie. Dank! Take care, stay safe…