Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: laat ons vooral zoveel mogelijk binnen blijven!

0

‘Last updated: March 21, 2020, 08:33 GMT. De recentste officiële cijfers:
Coronavirus Cases:
277,055
Deaths:
11,423
Recovered:
91,986′. Het Coronavirus woedt in 186 landen en territoria plus de Diamond Princess. Er is, of all places, Timor-Leste bijgekomen. Dat moesten we toch even opzoeken. Het enige dat we ons van Timor vaag herinneren is dat het bij Indonesië hoort of hoorde. En dat er lang geleden nog hevig gevochten werd. Daarmee zitten we gedeeltelijk juist, zo meldt Wikipedia. Maar het is wel een onafhankelijk land geworden. Dat dus ook door het Coronavirus ontdekt is, jammer genoeg. Er blijken meer dan een miljoen mensen te wonen: ‘De Democratische Republiek Oost-Timor of Timor-Leste is een land in Zuidoost-Azië of, afhankelijk van de definitie, in Oceanië.’ En: ‘Het land bestaat uit de oostelijke helft van het eiland Timor, de eilanden Atauro en Jaco, en Oecusse, een politieke exclave van Oost-Timor, aan de westelijke zijde van het eiland, omsloten door West-Timor. West-Timor behoort tot Indonesië. Vóór de erkenning van onafhankelijkheid op 20 mei 2002 was Oost-Timor 24 jaar lang met harde hand bezet door Indonesië. Toen Oost-Timor in 2002 lid werd van de Verenigde Naties, koos het voor zijn Portugese naam Timor-Leste.’ Tot daar; leren we gelijk iets bij over aardrijkskunde. Want de aarde blijft draaien, de wereld zal ook deze maal niet vergaan. Kinderen moeten blijven leren, studeren (volwassenen ook!), al is dat veelal thuisstudie dezer dagen.

Waar gebeurt wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China81,008+413,255+771,7406,0131,92756
Italy47,0214,0325,12937,8602,655778
Spain21,5711,0931,58818,890939461
Germany19,8486818019,6002237
USA19,774+391275+1914719,3526460
Iran19,6441,4336,74511,466234
France12,6124501,58710,5751,297193
S. Korea8,799+147102+82,6126,08559172
Switzerland5,61556155,544141649
UK3,983177653,7412059
Netherlands2,99410622,886210175
Austria2,672+23692,65714297
Belgium2,257372042,016164195
Norway1,976+17711,96827364
Sweden1,63916161,60721162
Denmark1,255911,24537217
Malaysia1,183+1534+11141,0652637
Canada1,08712141,061129
Australia1,068+1407461,015242
Portugal1,020651,00926100
Japan1,00735215757508
Brazil977+7112964185
Czechia904+714900684
Diamond Princess712856713715
Israel7051156891081
Ireland683356756138
Turkey67096618
Pakistan588+874+1135713
Greece49510194662047
Luxembourg484564731773
Qatar470104606163
Finland45010440281
Poland439+14513421312
Chile4346428723
Ecuador42673416224
Thailand411+8914236816
Iceland409540411,199
Singapore3852+21312521466
Indonesia36932173201
Saudi Arabia344833610
Slovenia34113409164
Romania308312771116
Bahrain29811251724175
Egypt2858422353
Estonia28312821213
India275+265232470.2
Peru2634125858
Philippines262+3219+11323012
Hong Kong256498154434
Russia2531122402
Iraq20817491425
Mexico203+392+1419712
South Africa2022023
Panama20011198746
Lebanon17744169326
Armenia160+241159254
Kuwait15922137537
Argentina158331523
Colombia158+1311573
Croatia157+271515138
Taiwan153+182281236
San Marino151144133124,450
Serbia149+1412146417
Bulgaria142+1533136320
UAE140231107214
Slovakia137137225
Latvia124+13112366
Costa Rica11322109222
Uruguay11011032
Hungary103+184792611
Algeria941132512
Faeroe Islands92+123891,883
Vietnam9117740.9
Bosnia and Herzegovina90+1288127
Morocco86328112
Jordan851848
Brunei781772178
North Macedonia76175136
Andorra751742971
Cyprus7575162
Sri Lanka733703
Dominican Republic722707
Albania702266224
Lithuania691167125
Belarus6915547
Moldova661164316
Venezuela651642
Malta642621145
Tunisia54115275
Kazakhstan53+1533
New Zealand525211
Oman52+4133910
Palestine52+4173510
Guadeloupe511504127
Cambodia511503
Georgia47+3146112
Senegal475423
Azerbaijan4417364
Ukraine4131370.9
Burkina Faso4014352
Réunion383842
Liechtenstein37+937970
Uzbekistan37+4371
Martinique32131785
Cameroon272251
Bangladesh24+42+131910.1
Afghanistan241230.6
Honduras24242
DRC23+51+1220.3
Cuba211202
Jamaica1912166
Bolivia19+3192
Paraguay181813
Macao1710726
Rwanda17171
Ghana16160.5
Guyana1511419
French Guiana151550
French Polynesia15+41553
Mauritius14+21+11311
Ivory Coast14+51130.5
Guam141483
Montenegro141422
Puerto Rico14145
Maldives1321124
Guatemala121110.7
Nigeria121110.06
Channel Islands121269
Kyrgyzstan12+6122
Monaco1111280
Gibraltar1028297
Mongolia10+4103
Ethiopia990.08
Togo991
Trinidad and Tobago996
Kenya770.1
Mayotte7726
Seychelles7771
Barbados6621
Equatorial Guinea664
Tanzania660.1
U.S. Virgin Islands6+3657
Aruba51447
Gabon4132
Bahamas4410
Saint Martin44103
Suriname447
Cayman Islands31246
Curaçao31218
CAR330.6
Congo330.5
El Salvador3+230.5
Liberia3+130.6
Madagascar330.1
Namibia331
St. Barth33304
Sudan2110.05
Benin220.2
Bermuda2232
Bhutan223
Fiji2+122
Greenland2235
Guinea220.2
Haiti220.2
Isle of Man2224
Mauritania220.4
New Caledonia227
Nicaragua220.3
Saint Lucia2211
Zambia220.1
Nepal1100.03
Angola110.03
Antigua and Barbuda1110
Cabo Verde112
Chad110.06
Djibouti111
Gambia110.4
Vatican City111,248
Montserrat11200
Niger110.04
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Eswatini110.9
Timor-Leste1+110.8
Zimbabwe110.07
Total:277,0551,49811,4234391,986173,646′7,91435.5

Nieuws…

De WHO maant alle landen aan te testen, veel meer te testen! Want hoe kunnen we anders weten hoeveel mensen er waar besmet zijn. Zij kunnen dan ongeweten het Corornavirus verspreiden. Heeft u al één overheid gehoord die hiermee bezig is, of maar begonnen? Maar neem alleen al Nederland. Is het te doen in de praktijk, 17 miljoen burgers testen? En nog iets: moeten die dan niet met velen samenkomen, ergens, en levert net dat niet groot gevaar op? Is thuis zelf testen een oplossing? Laat u toch niet vangen door nepadvertenties, of lieden die u op allerlei andere manieren…niet van het virus afhelpen, maar wel van uw fiatgeld! Een staflid van vicepresident Mike Pence is positief getest op Corona. Neen, dit virus discrimineert niet. Rijk of arm, jong of oud, prominente personen of maatschappelijk onbekenden. Omdat er geen antivirus tegen Corona nog bestaat, gebruikt men veelal Cloroquine, een antimalaria middel. Op deze kaart vinden we alle besmettingen in Nederland terug; ze wordt elke dag geüpdated. Deze Corona locator is beslist ook interessant voor wie van harde cijfers en statistieken houdt.

…en Updates

Naar verluid heeft president Trump waarschuwingen van zijn inlichtingendiensten omtrent het Coronavirus genegeerd. In Dubai gaat men zelfs zo ver als het desinfecteren van de straten. Neemt het Oosten dit virus ernstiger op dan het Westen? Rusland stuurt testapparatuur naar 13 landen. In het VK wordt voor de eerste keer iemand effectief gearresteerd omwille van de Coronamaatregelen niet te volgen. Als we nou voor één keer naar onze overheden moeten luisteren, is het wel nù! (Hopelijk maken ze daar dan niet te zijner tijd ook misbruik van, op een of andere manier…) Vier Amerikaanse senators worden beschuldigd van insider trading: ze zouden hun aandelen verkocht hebben voor de Coronacrisis uitbrak.

Video’s Coronavirus