Laatste nieuws Coronavirus/Covid19. Meer hoop op verschillende plaatsen/Basisinkomen in Spanje

0

Het Coronavirus kent rang noch stand wanneer ook een eerste minister in het ziekenhuis belandt. Premier Johnson van het VK dus. Tcoh zijn we blij te kunnen, voorzichig, voortborduren op de hoopgevende berichten van de laatste dagen. ‘Hoop doet leven’ schreven we gisteren, 5 april 2020. Een cliché maar in deze, waarbij er duizenden slachtoffers vallen en zijn gevallen, wel toepasselijk. Uit Spanje en zelfs uit Europa’s hardst getroffen land, Italië, komen weer hoopvolle berichten. Het aantal nieuwe overlijdens is het laagst in drie dagen in Spanje. In Italië zelfs het laagst in twee weken. De lockdowns, social distancing, helpt. Wat in China al bewezen was. Werpt eindelijk vruchten af. Italië overlegt zelfs wanneer de zeer strenge lockdown daar kan versoepeld worden. We moeten echter o.i. het volgende goed overwegen. Zelfs wanneer een gegeven land volledig Coronavrij is. Er geen nieuwe besmettingen en overlijdens meer bijkomen. Dan zul je zeker alle grenzen potdicht moeten houden. Je moet immers altijd rekening houden met je buren, als die nog niet in zo’n vergevorderde stituatie zitten. Het zal de handel en wandel nog niet ten goede komen tenzij in het binnenland.

Basisinkomen

Spanje is heel intensief en praktisch bezig met het basisinkomen. Het zou voor ‘zo vlug mogelijk’ zijn. Bloomberg: ‘The Spanish government is working to roll out a universal basic income as soon as possible, as part of a number of measures aimed at containing the economic fallout from the coronavirus pandemic.’ Biflatie schreef in 2015 al over het universeel basisinkomen. Een vast bedrag waar iedere staatburger recht op heeft. Oxfamnovib: ‘Mensen kunnen in Nederland wel een uitkering krijgen. Het belangrijkste verschil tussen een basisinkomen en een uitkering is dat aan een uitkering voorwaarden zijn verbonden. Op basis van gezondheid of werkstatus wordt bepaald of iemand recht heeft op een uitkering. Afhankelijk van het type uitkering verschillen de regels over bijvoorbeeld sollicitatieplicht.’ Betaalbaar zou het wel zijn wanneer alle mogelijke uitkeringen, subsidies, steun en wat al geschrapt worden. Het zou een enorme administratieve vereenvoudiging betekenen. Hoewel ondergetekende een groot voorstander van het basisinkomen is, hebben we altijd gedacht dat het nooit ingevoerd zou worden. Omdat het een recht is en de overheid dan veel minder vat op ons zou hebben. Hopelijk bewijst Spanje inderdaad dat we het bij het verkeerde eind hebben. Dan zou het Coronavirus toch nog ergens goed voor zijn…

Coronavirus in de wereld

‘ Last updated: April 06, 2020, 08:52 GMT. De recentste officiële cijfers:

Coronavirus Cases:

1,277,204

Deaths:

69,568

Recovered:

266,458. The coronavirus COVID-19 is affecting 208 countries and territories around the world and 2 international conveyances.’

Waar gebeurt wat precies (altijd nog officiële cijfers): de 15 zwaarst getroffen landen volgens Worldometers.info

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop
World1,277,204+4,34269,568+143266,458941,17845,9021648.9
USA336,851+1789,620+417,977309,2548,7021,018291,772,3695,355
Spain131,64612,64138,08080,9256,8612,816270355,0007,593
Italy128,94815,88721,81591,2463,9772,133263691,46111,436
Germany100,1231,58428,70069,8393,9361,19519918,46010,962
France92,8398,07816,18368,5786,8381,422124224,2543,436
China81,708+393,331+277,0781,299265572
Iran58,2263,60322,01132,6124,10369343186,0002,214
UK47,8064,93413542,7371,55970473195,5242,880
Turkey27,0695741,04225,4531,3813217181,4452,151
Switzerland21,176+76724+97,29813,1543912,44784158,00018,256
Belgium19,6911,4473,75114,4931,2611,69912570,0006,040
Netherlands17,8511,76625015,8351,3851,04210375,4154,401
Canada15,5122802,94212,2904264117330,9018,767
Austria12,058+7220+163,4638,3752501,33924111,29612,357
Brazil11,281+27487+112710,66729653254,824258

Coronavirus in Nederland

‘Instroom aantal binnengebrachte intensive care-patiënten daalt’, schrijft Hartvannederland. Er is opnieuw een daling van het aantal IC patiënten, de ‘instroom’ vlakt af. Dus ook in Nederland is er nu meer hoop op verbetering van een zeer akelige situatie. Wat niet wil zeggen dat de teugels al dadelijk gevierd zouden mogen worden. Net volhouden zal de verbetering ten goede komen. This too shall pass, beste Nederlanders, medelanders. Social distancing, afstand houden, blijven opletten is de boodschap dus! ‘Volgens voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg blijft het aantal mensen op de intensive care ongeveer gelijk. “Dat komt doordat de instroom afvlakt en er langzamerhand ook meer patiënten herstellen en de ic verlaten.” Dat is voorzichtig positief. “Maar je mag nog niet de conclusie trekken dat het allemaal op de retour is”, waarschuwt Kuipers.’ De WHO waarschuwt ook maar dan voor iets heel anders. ‘Secretaris-generaal van de Verenigde Naties (VN) António Guterres heeft in de nacht van zondag op maandag gewaarschuwd voor de “gruwelijke stijging van het aantal meldingen van huiselijk geweld tegen vrouwen”. In meerdere landen zouden hulplijnen twee keer zoveel vrouwen hebben gesproken als normaal, maar Guterres benoemde niet welke landen.

Corona Locator

‘Status, incl. update 05-04

● 17.851 besmettingen, 1.766 overleden.
● Van alle besmettingen kwam 38,5% in het ziekenhuis, ligt 7,8% op de IC en is 9,9% overleden.
● 97% van de 355 gemeenten heeft een ziekenhuisopname.
● 3,9 ziekenhuisopnamen per 10.000 inwoners, 0,20 per km².
● Samenvatting 05-04:
– toename: +1.224 besmet, +115 overleden.
– groei besmettingen: 7,4%.
– groei sterfgevallen: 7,0%.
– groei opgenomen (geweest) in het ziekenhuis: 3,8%.
– groei IC patiënten: 1,8%. Als deze groei zich doorzet zijn er van de 1.900 bedden over 7 dagen nog 327 bedden beschikbaar.’ De Corona Locator Nederland wordt telkens in de namiddag up to date gebracht.

Video’s Coronavirus

https://www.youtube.com/watch?v=YLHDbDREUd8

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.