Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: met 196 landen is heel de wereld nu getroffen/Gaan de beurzen sluiten?

1

‘Last updated: March 24, 2020, 08:32 GMT. De recentste officiële cijfers:
Coronavirus Cases:
382,741
Deaths:
16,578
Recovered:
102,522′. 196 landen en territoria plus de Diamond Princess zijn getroffen door het Corornavirus. Hoeveel landen zijn er ook alweer in de wereld? ‘There are 195 countries in the world today. This total comprises 193 countries that are member states of the United Nations and 2 countries that are non-member observer states: the Holy See and the State of Palestine.’ Plus:

  • ‘Taiwan – the United Nations considers it represented by the People’s Republic of China
  • The Cook Islands and Niue, both states in free association with New Zealand which are members of several UN specialized agencies and have been recognized “full treaty-making capacity”, but are neither member states nor non-member observer states.
  • Dependencies (or dependent territories, dependent areas, dependencies) and Areas of Special Sovereignty (autonomous territories)
  • Other countries recognized by the United Nations as not being self-governing’.

We mogen op dinsdag 24 maart 2020 dus absoluut van een pandemie, een wereldwijde epidemie spreken… 

Goed nieuws, dixit Donald Trump (NOT!)

Ach, zoals de commentator in de eerste bovenstaande video zegt: “Ondertussen, in de échte wereld…”(!)

Waar gebeurt wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China81,171+783,277+773,1594,7351,57356
Italy63,9276,0777,43250,4183,2041,057
USA46,145+2,411582+2929545,2681,040139
Spain35,212+762,316+53,35529,5412,355753
Germany29,05612345328,48023347
Iran23,0491,8128,37612,861274
France19,8568602,20016,7962,082304
S. Korea9,037+76120+93,5075,41059176
Switzerland8,7951201318,5441411,016
UK6,6503351356,1802098
Netherlands4,74921324,534435277
Austria4,517+4325+494,48316502
Belgium3,743884013,254322323
Norway2,62511+162,60841484
Australia2,136+2498+11182,0101184
Canada2,091243201,747155
Portugal2,06023142,02347202
Sweden2,059+1333+6162,010110204
Brazil1,9243421,888189
Israel1,656+2141491,60631191
Turkey1,529371,49218
Malaysia1,51815+11591,3445747
Denmark1,4602411,43555252
Czechia1,289+53171,28119120
Japan1,140+1242285813549
Ireland1,125651,11429228
Ecuador981183960256
Pakistan892+176138734
Luxembourg8758686131,398
Thailand827+1064+352771712
Poland766+17813745320
Chile746211733739
Diamond Princess71210+258711515
Finland70011068913126
Greece69517296493567
Iceland588151536141,723
Indonesia57949305002
Romania5768+1734951530
Saudi Arabia5621954316
India511+1210374640.4
Singapore50921523551487
Philippines501+39331944915
Qatar501374646174
Slovenia442343912213
Russia4381174203
South Africa40243987
Peru395513891912
Bahrain37721642113222
Mexico367+514+1435913
Egypt36619682794
Croatia361+4615355688
Hong Kong3574100253448
Estonia35243484265
Panama345613383380
Colombia306+29362976
Argentina3014512467
Lebanon26748255439
Iraq26623621817
Serbia249332431228
Dominican Republic2453323923
Armenia2352233679
Algeria23017651485
Taiwan215+202291849
Bulgaria202+133196829
UAE198241155220
Latvia197+171196104
Kuwait191+239152545
San Marino187204163135,511
Hungary187+20821158619
Lithuania187+811185169
Slovakia1867179234
Uruguay162162347
Costa Rica15822154231
New Zealand155+531214332
Morocco1434513414
Bosnia and Herzegovina137+112134142
North Macedonia13621133165
Andorra1331113121,721
Jordan127112612
Vietnam1231710631
Faeroe Islands11823952,415
Cyprus11613112396
Moldova10912106327
Malta10721051242
Albania1044298236
Burkina Faso9945905
Sri Lanka9729525
Brunei912892208
Tunisia893185118
Cambodia8728515
Ukraine84+1131802
Oman84+18176716
Venezuela84156923
Belarus8122599
Senegal798715
Azerbaijan721106137
Réunion7117079
Kazakhstan68+6684
Georgia66+5957117
Cameroon66+102642
Guadeloupe621614155
Palestine59174212
Martinique531527141
Trinidad and Tobago52+15237
Liechtenstein51511,338
Uzbekistan49+3491
Afghanistan42+211401
Kyrgyzstan42+26426
Cuba4013934
Nigeria4012370.2
DRC362340.4
Mauritius36234128
Channel Islands3636207
Mayotte36+1236132
Rwanda36363
Bangladesh3335250.2
Puerto Rico31212811
Honduras30303
Guam29128172
Montenegro29+212846
Bolivia28+1282
Ghana272250.9
Paraguay27+52+12514
Macao25101539
Ivory Coast252230.9
Monaco23122586
French Polynesia23+52382
Jamaica21+212187
Guatemala201191
Guyana2011925
French Guiana2061467
Togo18182
Barbados171759
Madagascar17+5170.6
U.S. Virgin Islands1717163
Kenya16160.3
Gibraltar15510445
Isle of Man1313153
Maldives135824
Aruba12+3111112
Ethiopia12+1120.1
Tanzania12120.2
Mongolia10103
New Caledonia10+21035
Equatorial Guinea996
Uganda990.2
Saint Martin88207
Seychelles7771
Gabon6153
Benin660.5
Bermuda6696
Haiti660.5
Suriname6+1610
Cayman Islands51476
El Salvador5+250.8
Curaçao41324
Bahamas4410
Congo440.7
Fiji4+144
Greenland4470
Guinea440.3
Namibia442
Eswatini443
Zimbabwe3120.2
Angola330.09
Antigua and Barbuda3331
Cabo Verde335
CAR330.6
Djibouti333
Liberia330.6
Niger330.1
St. Barth33304
Saint Lucia3316
Zambia330.2
Gambia2110.8
Sudan2110.05
Nepal2110.07
Bhutan223
Chad220.1
Dominica2228
Laos2+220.3
Mauritania220.4
Myanmar220.04
Nicaragua220.3
Sint Maarten2247
Belize113
Eritrea110.3
Grenada119
Vatican City111,248
Montserrat11200
Mozambique110.03
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Somalia110.06
Syria110.06
Timor-Leste110.8
Turks and Caicos1126
Total:382,5723,79016,57871102,522263,472′12,07949.1

Nieuws

Zozeer is het virus in China bedwongen dat volgende maand, april 2020, de reisbeperkingen in Wuhan City (11 miljoen inwoners) opgeheven worden. De aandelenbeurzen moeten, zeker in de VS, ten allen prijze hoog gehouden worden. Dixit de Federal Reserve en de Trump administratie. Al zeggen ze dat niet met zoveel woorden, dat is wel inbegrepen in ‘unlimited support’ voor liquiditeit en ‘whatever it takes’. Ook de ECB laat dit meer dan doorschijnen. Allemaal goed en wel en je mag dan onbeperkte bedragen naar die financiële markten smijten. Wanneer het vertrouwen zoek is…? Fat chance dus. Op de Brusselse beurs mag je een maand land niet shorten. Dat zegt al genoeg zeker? We mogen aandelen alleen nog kopen, niet meer verkopen. Nog even en we gaan er nog toe verplicht worden?! Er komen ook meer geruchten dat de Amerikaanse beurzen eenvoudig gesloten gaan worden? Waar rook is, is ook vuur wordt wel vaak gezegd? In ieder geval is vanaf maandag 23 maart 2020 elke fysieke aanwezigheid op de NYSE afgeschaft. De handel zal nog louter electronisch plaatsvinden. Vanwege de marktleiders komt er tegenstand tegen het volledig sluiten van de beurzen. Volgens hen zou dit het vertrouwen nog meer ondermijnen.

Updates

Het Verenigd Koninkrijk is officieel in lockdown. Beter laat dan nooit zullen we maar zeggen. Er bestaan nog goede zielen die anderen vrijwillig en gratuit helpen. In Iran overlijdt een kind van 6, dus àlle leeftijden zijn vatbaar voor het Coronavirus. Hier ziet u een kaart met alle besmettingen in Nederland. Hier leest u over alle (nieuwe) maatregelen voor Nederland. Er komt meer en meer tegenstand tegen het houden van de Olympische Spelen. O.i. zullen de verantwoordelijken toch moeten zwichten. De WHO dringt erop aan bij alle landen om zoveel mogelijk te testen.

Video’s