Laatste nieuws Coronavirus/COVID19: mogelijk een medicijn dat sneller geneest

In Chicago is ontdekt dat Coronapatiënten heel goed reageren op een medicijn van het Amerikaanse Gilead Science. Het heet Remdesivir. ‘The University of Chicago Medicine recruited 125 people with Covid-19 into Gilead’s two Phase 3 clinical trials. Of those people, 113 had severe disease. All the patients have been treated with daily infusions of remdesivir. “The best news is that most of our patients have already been discharged, which is great. We’ve only had two patients perish,” said Kathleen Mullane, the University of Chicago infectious disease specialist overseeing the remdesivir studies for the hospital.’ Het moet nu allemaal snelsnel gaan en voor de Trump administratie is het van uiterst belang dat een Amerikaans medicijn soelaas brengt. Vele landen zijn bezig een echt vaccin te ontwikkelen, met testen op mensen.

Werkloosheid

Niet alleen om humane redenen, om het lijden van meer dan 2 miljoen besmetten te verlichten. Ook omdat de wereldeconomie danig bedreigd wordt. Zoals de Amerikaanse economie, met 2,2 miljoen werklozen in één maand. En de Chinese economie, de tweede grootste van de wereld. Die in het eerste kwartaal van 2020 met 8,6 procent is gekrompen. Zo heeft het Coronavirus een einde gemaakt aan bijna 50 jaar Chinese groei. Hoe ver qua werkgelegenheid deze crisis wel reikt, merken we bijvoorbeeld aan de situatie in het VK. Meer dan 2000 journalisten verliezen (tijdelijk?) hun job. Onze eerste reactie: journalisten werkloos? Met zoveel werk voor de boeg, dagelijks, het Coronavirus verslaand? Maar we vergaten iets: kranten en de meeste tijdschriften leven van advertenties. Meest van bedrijven, en die hebben wel wat anders aan het hoofd dan adverteren zo te zien.

Coronavirus in Nederland

Nederland blijft in ieder geval tot het einde van deze maand in een ‘intelligente lockdown’ om verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. In dit liveblog houden we je op de hoogte van al het nieuws rondom het virus.

  • Het aantal corona-doden in Nederland is opgelopen naar 3.315.
  • In totaal zijn er tot nu toe 29.214 mensen in ons land positief getest op het virus.
  • De toestroom in de ziekenhuizen lijkt af te vlakken: 9.309 coronapatiënten zijn tot nu opgenomen (geweest).
  • Er liggen op dit moment in totaal 1258 patiënten op de intensive care.
  • Bekijk op deze kaart het aantal opgenomen inwoners er per gemeente.’

Coronavirus in de wereld

Worldometers.info met de recentste officiële cijfers en de vijftien zwaarst getroffen landen: ‘Last updated: April 17, 2020, 08:56 GMT

Coronavirus Cases:

2,190,303

Deaths:

147,027

Recovered:

553,672

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop
World2,190,303+8,995147,027+1,556553,6721,489,60456,60128118.9
USA678,210+64034,641+2457,844585,72513,3692,0491053,411,39410,306
Spain184,94819,31574,79790,8367,3713,956413930,23019,896
Italy168,94122,17040,164106,6072,9362,7943671,178,40319,490
France165,02717,92032,812114,2956,2482,528275333,8075,114
Germany138,135+4374,093+4181,80052,2424,2881,649491,728,35720,629
UK103,09313,729N/A89,0201,5591,519202417,6496,152
China82,692+3514,632+1,29077,94411689573
Iran77,9954,86952,22920,8973,59492958310,3403,695
Turkey74,1931,6437,08965,4611,85488019518,1436,144
Belgium34,8094,8577,56222,3901,1823,003419134,30311,588
Russia32,008+4,070273+412,59029,145821921,718,01911,773
Brazil30,891+2081,952+514,02614,9136,634145962,985296
Canada30,1061,1959,72919,18255779832487,62512,920
Netherlands29,2143,31525025,6491,2791,705193147,9488,634
Switzerland26,7321,28115,9009,551386…’3,089148206,40023,849

Coronavirus video’s

11 reacties

  1. Met dit soort losse flodders lossen we de coronacrisis niet op omdat ieder land er weer anders over denkt en er anders mee omgaat. Malariamedicijnen, zink, vitamine D. We kunnen nog wel een tijdje doorgaan. Het grootste probleem is de uitgestelde financiële crisis die zich nu begint te voltrekken. In de paniek zullen binnen een paar maanden de maatregelen en lockdowns weer worden opgeheven omdat er anders geen economie meer overblijft, dus worden er nu naarstig naar doekjes voor bloeden gezocht.

    1. Die doekjes voor het bloeden zijn tevergeefs.
      De meeste burgers weten niet wat hun te wachten staat, ze denken zodra de coronacrisis voorbij is, alles weer normaal wordt.
      Vergeet het maar, bekijk het interview van de bitcoin show met Willem van Middelkoop, die richting gaat het op.

    1. Er zijn al huisartsen in Nederland die hydroxychloroquine met zink aan coronapatienten hebben voorgeschreven met veel succes met die zijn door de Gezondheidsraad keihard teruggefloten. Het moet eerst allemaal wetenschappelijk worden aangetoond en kan het in combinatie met andere medicijnen. Dan ben je inmiddels weer vele maanden verder en is er ook een vaccin waaraan veel meer wordt verdiend.

  2. Sinds wanneer bestaat er een medicijn tegen een virus?
    Lees u eerst in, wat het verschil is tussen een bacteriële en een virale besmetting.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Nieuw in de wereld van cryptocurrencies? Bekijk nu uw mogelijkheden op Nederlands grootste exchange...

Ontvang jij al een passief inkomen door het staken van crypto?

Lees meer over crypto staking op onze favo platformen: