Laatste nieuws Coronavirus/Covid19. Opnieuw minder besmettingen en doden in Italië: het begin van het einde?

1

‘Last updated: March 25, 2020, 10:06 GMT. De recentste officële cijfers:
Coronavirus Cases:
428,220
Deaths:
19,101
Recovered:
109,241.’ In Nederland blijft de tol voorlopig op 5560 besmettingen en 276 overlijdens. 435 Besmette personen zijn in ernstige of kritieke toestand. Dat is 8 procent van het totaal. Natuurlijk is lang niet iedereen al getest. Wordt er daar eigenlijk aan gewerkt of niet? De curve, lijn, lineair en logaritmisch is nog steeds stijgend. Met 811 nieuwe besmettingen op 24 maart 2020, gisteren, en 63 doden, was het de ergste dag tot nog toe trouwens. Nog geen enkele aftopping in zicht dus. De scholen blijven mogelijk langer dicht dan verwacht. Een Coronapatiënt smeekt mensen om vooral zoveel mogelijk binnen te blijven! Inderdaad: dat is wat we met z’n allen kunnen doen om dit virus zo snel mogelijk onder controle, en daarna achter de rug te krijgen. Doén dus. En voor wie toch absoluut naar zijn werk moet is de boodschap: afstand houden! Voor de tweede dag op rij zijn er minder besmettingen en overlijdens in Italië. Wanneer dit een trend wordt, is dit mogelijk het begin van het einde van het virus in Europa…

Updates Nederland

Op deze kaart ziet u waar de besmettingen zich vooral voordoen. Hulp gevraagd om onze brood(!)noodzakelijk voedselvoorziening in stand te houden! Hartvannederland.nl : ‘Veel buitenlandse arbeiders die normaal gesproken aan de slag zijn in de Nederlandse landbouw, kunnen door het coronavirus niet komen. Dat zorgt voor enorme personeelsproblemen, dus heeft de agrarische sector twee websites gelanceerd (klik hier en hier), om nieuw personeel te werven en ook om personeel over te plaatsen. Op de sites kunnen zowel mensen die wel in de landbouw willen werken als bedrijven die mensen nodig hebben terecht.’ Leren op afstand: ‘Leraren, van kleuteronderwijs tot en met hbo, kunnen vanaf nu rekenen op het platform Wijslijst.nl. Het platform geeft informatie en tools aan leraren die door het coronavirus over moesten stappen op online onderwijs.’ U kunt ook altijd de Rijksoverheid.nl raadplegen en de RIVM voor het laatste nieuws vanwege de overheid, met vragen en antwoorden lijsten bijvoorbeeld.

Waar gebeurt wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Tot Deaths/
1M pop
China81,218+473,281+473,6504,2871,399562
Italy69,1766,8208,32654,0303,3931,144113
USA54,941+60784+437953,7781,1751662
Spain42,0582,9913,79435,2732,63690064
Germany33,952+961171+123,29930,482234052
Iran27,017+2,2062,077+1438,91316,02732225
France22,3041,1003,28117,9232,51634217
Switzerland10,171+294135+131319,9051411,17516
S. Korea9,137+100126+63,7305,281591782
UK8,0774221357,520201196
Netherlands5,56027625,28243532416
Austria5,485+20230+295,446266093
Belgium4,2691224613,68638136811
Norway2,868+213+162,849445292
Canada2,792261122,6541740.7
Australia2,423+10681182,29711950.3
Portugal2,36233222,307482323
Sweden2,300+140162,2441442284
Brazil2,271+2447+122,22218110.2
Israel2,030+1005+2581,967372350.6
Turkey1,872441,828220.5
Malaysia1,796+17219+31991,57864550.6
Denmark1,715+1243211,682692966
Czechia1,497+1033101,484191400.3
Ireland1,329751,317292691
Japan1,193432858655490.3
Luxembourg1,099861,08531,75613
Ecuador1,0822731,0522612
Pakistan1,000+28719974550.03
Thailand934+10747086011130.06
Poland927+2612+219143240.3
Chile9222179037480.1
Finland841+493+210828111520.5
Romania79413+17970215410.7
Indonesia790+10458+33170130.2
Saudi Arabia767128738220.03
Greece743202969435712
Diamond Princess7121058711515
South Africa709+1554705212
Russia658+163129628850.01
Iceland648251595131,8996
Philippines636+8438+326572160.3
India562+2610405120.40.01
Singapore558215640017950.3
Qatar526414856183
Slovenia48043473122312
Panama44361436331031
Croatia418+3611640161020.2
Peru416714089130.2
Hong Kong410+2341023044550.5
Mexico405+385+14396130.04
Estonia404+3583965305
Egypt402208030240.2
Bahrain392317721222302
Argentina38765232990.1
Colombia3783636970.06
Lebanon318483064470.6
Iraq316277521480.7
Dominican Republic31263303290.6
Serbia3034+11528421350.5
Armenia265+1616249689
Algeria264196518060.4
Lithuania255+463+112511941
UAE2482452012250.2
Taiwan235+19229204100.08
Hungary226+3910+1211956231
Latvia221+241220117
Bulgaria220+2342138320.4
Slovakia216+127209240
New Zealand2052218343
Kuwait195+443152646
Uruguay189189354
San Marino187214162125,511619
Costa Rica177221734350.4
Morocco17056159150.1
Bosnia and Herzegovina168321631510.9
Andorra1641116272,12313
Jordan154115315
North Macedonia148211451711.0
Vietnam1341711731
Faeroe Islands132+10389422,701
Moldova1251212220310.2
Cyprus1243311831032
Albania1235101082432
Burkina Faso1144710350.2
Tunisia1144110911100.3
Ukraine113+114+1110830.09
Malta11021081249
Brunei109+521071249
Sri Lanka10239925
Oman99+15178219
Réunion94193105
Cambodia93+248916
Venezuela91+7157623
Azerbaijan8711076690.10
Belarus86+5295729
Senegal868785
Kazakhstan79+7794
Afghanistan742+117120.05
Guadeloupe7317241822
Georgia73+31063118
Ivory Coast732713
Cameroon66126320.04
Palestine62+2164612
Martinique5715671523
Trinidad and Tobago575741
Uzbekistan55+55542
Ghana5325120.06
Montenegro52+5151832
Liechtenstein51511,338
Mauritius48+62461382
Cuba481146240.09
Nigeria46+212430.20.00
DRC452430.50.02
Kyrgyzstan44+2447
Rwanda40403
Bangladesh395+17270.20.03
Channel Islands39+339224
Paraguay37+103+134150.4
Honduras36+6364
Mayotte3636132
Bolivia32+3323
Macao30+1102046
Jamaica25+4122280.3
French Polynesia252589
Kenya25250.5
Monaco23122586
French Guiana2361777
Isle of Man2323270
Guatemala2112010.06
Togo201192
Madagascar19+2190.7
Barbados181863
Aruba17116159
Gibraltar15510445
New Caledonia14+41449
Maldives135824
Ethiopia12120.1
Tanzania12120.2
Mongolia10103
El Salvador9+491
Equatorial Guinea996
Uganda990.2
Saint Martin88207
Niger7+41+160.30.04
Dominica7797
Haiti770.6
Namibia7253
Seychelles7771
Suriname7712
Cayman Islands6159115
Curaçao615376
Gabon61530.4
Benin660.5
Bermuda6696
Guyana51461
Bahamas51413
Fiji5+156
Greenland52388
Congo440.7
Guinea440.3
Vatican City444,994
Eswatini443
Cabo Verde31252
Gambia31210.4
Sudan3120.070.02
Zimbabwe3120.20.07
Nepal3+1120.1
Angola330.09
Antigua and Barbuda3331
CAR330.6
Chad330.2
Djibouti333
Liberia330.6
Mozambique330.10
Myanmar330.06
St. Barth33304
Saint Lucia3316
Zambia330.2
Bhutan223
Laos220.3
Mauritania220.4
Nicaragua220.3
Sint Maarten2247
Belize113
Eritrea110.3
Grenada119
Libya110.1
Montserrat11200
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Somalia110.06
Syria110.06
Timor-Leste110.8
Turks and Caicos1126
Total:428,2205,66819,101211109,241299,878′13,12954.92.5

Nieuws VS

Door een tijdelijke overbelastheid van de vraag naar recentste Coronaviruscijfers (Worldometers.info) konden we de info over de VS niet meegeven vanochtend. Nu dus wel. Het land dat in april, of mei, of in de tweede helft van 2020 toch zeker als eerste zal herstellen dus (?!) Niet lachen, want er valt in deze weinig te lachen, behalve dan groen. 54941 Besmetten in de VS en het breidt almaar uit. En 784 doden.

Video’s Coronavirus