Laatste nieuws Coronavirus/COVID19: opnieuw twee trieste records gebroken

In twee dagen werden ook twee trieste, te betreuren, dubieuze records gebroken door het Coronavirus. Op 10 april 2020 telde de wereld voor het eerst 100.00 doden. Op 11 april 2020, heden, vielen voor het eerst meer dan 2000 doden op 24 uur. Dit laatste vond plaats in de VS. Het mag duidelijk zijn dat het Coronavirus deze wereld nog niet verlaten heeft. Het is dan ook dom, kortzichtig en misleidend om burgers valse hoop te geven. Hen voor te spiegelen dat, bijvoorbeeld, diezelfde Verenigde Staten in mei 2020, binnen 20 dagen!, terug ‘open’ gaan.

  • US becomes first country to record 2,000 deaths in 24 hours
  • US has most cases in the world with more than 500,000 infected
  • Global confirmed cases stand almost 1.7 million with more than 100,000 deaths’

Aan boord/Van boord

Een schip ankerde voor de kust van Montevideo, Uruguay, sinds 27 maart 2020. Hoewel 128 van de 217 passagiers en bemanningsleden het virus in zich hebben, wordt toch in een humanitaire actie besloten ze aan wal te laten. 112 Van hen, uit Australië en Nieuw-Zeeland, zullen na een quarantaine periode teruggevlogen worden naar hun thuisland. Acht mensen werden al naar plaatselijke ziekenhuizen vervoerd. Een deel van de besmetten waaronder bemanningsleden, moet nog aan boord blijven. “If everything goes well, Uruguay will be completing a complex but necessary humanitarian mission,” tweeted the country’s foreign minister, Ernesto Talvi. “We don’t consider it an option, but rather an ethical obligation.” Het doet deugd dat er nog landen, overheden zijn die weten wat ethiek en menselijkheid betekenen. Opvallend is ook dat het meest armere landen zijn die nog gastvrijheid kennen.

Studie

‘The coronavirus can travel up to 4 meters (13 feet) in the air, according to a new study published in Emerging Infectious Diseases – a journal of the US Centers for Disease Control and Prevention (CDC).’ Daar waar de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) stelt ‘minstens een meter’. In Duitsland is het dan weer anderhalve meter. Omdat we nog zo weinig van het Coronavirus afweten is ons motto: better safe than sorry. Hoe meer afstand hoe beter dus, laat ons het zo interpreteren.

Het slechte voorbeeld

President Jair Bolsonaro, ook wel de Braziliaanse Donald Trump genoemd, oogste beroering op 10 april 2020 toen hij aanhangers begroette te Brasilia, de hoofdstad van het land. Omdat hij géén social distancing hield, voldoende afstand van anderen.

Ondertussen in…

31 Steden in Turkije zijn in volledige lockdown voor 48 uur, vanaf vrijdag 10 april middernacht. Meer landen verlengen de plaatselijke lockdown tot mei 2020: Italië (tot 3 mei), Ierland en Portugal. In een van de zwaarst getroffen landen, Spanje, heeft het aantal besmettingen eindelijk een plateau bereikt zo lijkt het. Het land beraamt zich op het iets losser laten van de zeer strenge maatregelen. Maar de WHO waarschuwt dat te vroeg de teugels vieren in deze, heel gevaarlijk is en dodelijke consequenties kan hebben. ‘In Nederland heeft het coronavirus tot nu toe aan 2.511 mensen het leven gekost. Er zijn in totaal 23.097 bekende besmettingen. Maar: dit kunnen er nog (veel) meer zijn, omdat lang niet iedereen wordt getest. 8.197 personen zijn in totaal opgenomen (geweest) in het ziekenhuis.’

Hulp aan Nederlandse retail

De winkels van Nederland die in de problemen raken door het Coronavirus, wordt hulp geboden. Het is een zogenaamd ‘gentlemen’s agreement’ tussen retailers, de detailhandel, vastgoedondernemers en de banken. ‘Zo is onder meer overeengekomen dat de verhuurders van de panden de huur (deels) kunnen opschorten in april, mei en juni. Ook zullen ze geen winkeliers uitzetten als die kunnen aantonen dat de problemen komen door de crisis.’ Nog in verband met Nederland: het kabinet werkt aan maatregelen die een versoepeling inhouden van de Corona verboden, geboden, voorzorgen. De huidige voorschriften zijn nog tot 28 april 2020 van kracht. Toch zou een en ander iets versoepeld worden na die datum. Onderwijs en kinderopvang zullen eerst aan de beurt komen, aldus RTL Nieuws.

Blijf in uw kot

De Nederlandse overheid en de Duitse dringen er bij de onderscheiden bevolking op aan dit paasweekend géén uitstap te maken naar een van beide landen. Laat ons hier absoluut gevolg aan geven! Blijf waar u bent, of zeker in uw naaste omgeving. Het goede weer lokt, zeker en vast. Maar mooi weer zal het nog vaker worden, vast. Eerst maar eens dat verdomde virus uitroeien. En dat kan alleen als àlle burgers meewerken, oppassen, alle voorzorgen in acht nemen. Dus niét zoals die dame van de Schotse overheid die even een uitstapje naar zee maakte met het gezin. Biflatie berichtte eerder reeds over dit wel flagrante voorval. Nota bene zij stond in om de Schotse burgers te controleren…opdat ze de blijf-thuismaatregelen toch zeker zouden navolgen! Ze nam ondertussen in stilte ontslag. Shame on you Mrs!

Coronavirus in Nederland

‘Status 10-04

Besmet23.097, toename: 1.335, groei: 6,1%
Opgenomen (geweest)8.197 (35,5% van besmet), toename: 225, groei: 2,8%
Op IC (geweest)2.171 (9,4% van besmet)
Overleden2.511 (10,9% van besmet), toename: 115, groei: 4,8%

● 13 besmettingen per 10.000 inwoners, 0,69 per km².
● IC actuele bezetting: 1.384, toename: -33, groei: -2,3%
● IC-bedden: als de -2,3% patiënten-groei zich voortzet en 58 in het buitenland blijven, zijn er over 7 dagen van de 1.900 bedden nog 773 beschikbaar.
● IC-uitstroom: van alle 2.171 IC-patiënten is 7,6% hersteld en 17,5% overleden. Die verhouding in de IC-uitstroom is dus 30% hersteld en 70% overleden.’ De Corona Locator Nederland update zijn cijfers telkens in de namiddag.

Coronavirus in de wereld

”Last updated: April 11, 2020, 06:48 GMT. De recentste officiële cijfers. Altijd met enige vertraging beschikbaar natuurlijk. En meest alleen maar van geteste mensen, dus de werkelijke cijfers liggen hoogstwaarschijnlijk veel hoger. Worldometers.info:

‘Coronavirus Cases:

1,700,388

Deaths:

102,756

Recovered:

376,548′.

‘Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop
World1,700,388+1,553102,756+72376,5481,221,08449,83321813.2
USA502,87618,74727,314456,81510,9171,519572,538,8887,670
Spain158,27316,08155,66886,5247,3713,385344355,0007,593
Italy147,57718,84930,45598,2733,4972,441312906,86414,999
France124,86913,19724,93286,7407,0041,913202333,8075,114
Germany122,1712,73653,91365,5224,8951,458331,317,88715,730
China81,953+463,339+377,5251,089141572
UK73,7588,95834464,4561,5591,086132316,8364,667
Iran68,1924,23235,46528,4953,96981250242,5682,888
Turkey47,0291,0062,42343,6001,66755812307,2103,643
Belgium26,6673,0195,56818,0801,2782,30126084,2487,269
Switzerland24,5511,00211,10012,4493862,837116178,50020,625
Netherlands23,0972,51125020,3361,4241,348147101,5345,926
Canada22,1485696,01315,56655758715383,32210,156
Brazil19,943+1541,074+617318,69629694562,985296
Portugal15,47243523314,8042261,51743140,86313,815
Austria13,561+13196,0647,1782611,50635134,74314,961
Russia11,9179479511,0288820.61,090,0007,469
S. Korea10,4502087,1173,125552044503,0519,812
Israel10,408951,1839,1301241,20211117,33913,557
Sweden9,6858703818,4347499598654,7005,416
Ireland8,089287257,7771941,6385853,00010,734
India7,6002497746,57760.2189,111137
Ecuador7,1612973686,4961714061721,5681,222
Chile6,501651,5714,86570340372,7973,808
Norway6,314113326,169701,16521123,17022,720
Australia6,238543,1413,043742452338,34613,269
Japan6,005996855,221109470.864,387509
Poland5,9551813185,4561601575118,2953,126
Peru5,8971691,5694,159130179556,6811,719
Denmark5,8192471,7733,7991131,0054364,73111,176
Czechia5,7321193465,2679853511114,85410,725
Romania5,4672707294,4681832841455,4302,881
Pakistan4,788+9371+57623,95550220.357,836262
Malaysia4,346701,8302,44669134269,6752,153
Philippines4,1952211403,834138224,500224
Mexico3,844+403233+396332,9788930231,492244
Saudi Arabia3,651476852,919571051115,5853,320
Indonesia3,5123062822,92413117,67965
UAE3,360164182,92613402593,09559,967
Luxembourg3,223545002,669305,1498628,27345,166
Serbia3,105711182,916136355814,2401,630
Panama2,97474172,8831046891711,7762,729
Finland2,769483002,42182500941,2007,436
Dominican Republic2,620126982,396147242127,936732
Thailand2,518+4535+21,1351,34861360.571,8601,030
Qatar2,51262272,27937872245,33915,737
Ukraine2,511+30873+4792,3593357223,522538
Colombia2,473801972,1968549237,593739
Singapore2,10874921,60929360172,68012,423
Greece2,011922691,65077193935,5323,409
South Africa2,003244101,5697340.473,0281,231
Belarus1,981191691,79372210253,0005,609
Argentina1,975823751,5189644216,379362
Egypt1,7941353841,27518125,000244
Algeria1,7612564051,100464063,35977
Iceland1,6757751917114,9092134,125100,002
Croatia1,495212311,24334364514,6123,559
Morocco1,4481071221,21913937,239196
Moldova1,43829561,3538035676,2711,555
New Zealand1,312+294+242288652720.858,74612,182
Hungary1,310+12085+81151,11017136931,9613,308
Iraq1,2797055065932232,158800
Estonia1,25824931,14199481827,88321,019
Slovenia1,16045137978365582233,04715,896
Lithuania1,026+2723+15494914377838,47214,132
Bahrain998+7365514413587457,68133,899
Kuwait9931133859262330.2
Azerbaijan9911015982227981.061,3426,050
Hong Kong9904309677151320.596,70912,900
Armenia937121497763031646,0812,052
Bosnia and Herzegovina901361297364275116,9112,106
Kazakhstan840+28106476621450.561,9553,300
Cameroon8201298710310.5
Slovakia71522369051310.422,9574,205
Diamond Princess712116198210
North Macedonia711324163815341156,5713,154
Tunisia67125256217857210,087853
Uzbekistan669+453426248200.0970,0002,091
Bulgaria648+1326+1625603293418,5022,663
Latvia6123165933324226,65614,132
Lebanon60920765132889313,5301,982
Andorra6012671504177,7783371,67321,653
Cyprus595105852711493816,30813,507
Cuba56415514981150112,0231,061
Costa Rica558342513131100.66,2981,236
Oman546+62310943431070.6
Afghanistan5211532474130.4
Uruguay494+2172142731514227,4962,158
Ivory Coast480354423180.1
Burkina Faso44826149273211
Niger4381141386180.54,298178
Bangladesh4242733364130.27,35945
Albania41623182211714583,3851,176
Channel Islands3989403492,289523,32019,095
Honduras392+1024+17361104021,600162
Taiwan385+3699280160.345,4361,908
Réunion382403423427
Ghana378643682120.237,4051,204
Jordan37271701955360.717,0001,666
Malta3502163324793513,73231,100
San Marino34434502601410,1381,00284624,933
Kyrgyzstan339+415442905520.89,6181,474
Mauritius318923286325076,7305,292
Nigeria305758240210.035,00024
Bolivia268192247323259151
Palestine268+1246220530.416,0683,150
Senegal26521371261160.1
Montenegro25724251740932,3293,708
Vietnam25714411383118,8071,221
Georgia2343541776590.83,271820
DRC223201618720.2
Guinea2121519716
Isle of Man201110397112,364121,93422,744
Sri Lanka197+7754136590.33,248152
Mayotte191250139470071,3004,765
Kenya189722160240.15,27898
Faeroe Islands184145393,7665,408110,677
Venezuela17598482660.3159,5975,613
Martinique155650991941316
Djibouti15013611315213,7403,785
Guadeloupe143867681335720
Guatemala137+11319115380.21,13463
Brunei13619936331129,34221,354
Paraguay133+46181091190.82,262317
Gibraltar127695813,7701,54345,799
Cambodia120+17545175,768345
El Salvador118+1619934180.9
Rwanda1187111980662
Trinidad and Tobago10983987861,090779
Madagascar93118213
Monaco90158442,29325
Mali877225840.3
Aruba8627598051,0589,910
French Guiana8343401278
Liechtenstein79155232,0722690023,605
Togo763254890.42,069250
Barbados67411524233147362,561
Jamaica65+241348221907306
Ethiopia65345810.60.033,23228
Congo605550110.9
Uganda535313,31072
French Polynesia51511827442,649
Sint Maarten50833921,1661871343,125
Bermuda48425192771643545,684
Cayman Islands451638685154797,288
Macao451035169
Gabon441142200.4
Bahamas428529110720
Guyana40+368263518175222
Zambia4022513120.11,23967
Liberia37532971.0
Guinea-Bissau3636181,500762
Benin35152930.08
Eritrea343410
Tanzania3235240.50.05
Saint Martin3221119582852
Haiti3122930.236532
Myanmar28+132230.50.061,40626
Libya24181530.149272
Antigua and Barbuda2121912142040408
Somalia21111910.06
Mozambique202180.648315
Angola1922150.60.06
Syria19241310.1
Maldives1913635
Equatorial Guinea1831513854609
New Caledonia18117632,6089,135
Sudan1722130.40.05
Dominica165112223094,293
Fiji161618
Laos161621,035142
Mongolia164125
Namibia163136362142
Saint Lucia1511482
Curaçao14176856
Grenada1414212492818
Zimbabwe133100.90.243829
Botswana1311260.41,154491
Saint Kitts and Nevis12122262053,853
St. Vincent Grenadines1211110856505
Eswatini127510
Chad11290.7
Greenland1111019477013,564
Seychelles1111112
Belize10281255364915
Suriname10145172
MS Zaandam927
Malawi91810.50.05
Nepal9180.33,524121
Montserrat9911,803367,212
Turks and Caicos81720726611,576
CAR882
Vatican City8269,988
Sierra Leone881
Cabo Verde7115132
Mauritania712420.238082
Nicaragua71610.2
St. Barth615607
Bhutan52361,1661,511
Falkland Islands5141,43713739,368
Gambia412120.4
Sao Tome and Principe44181987
South Sudan440.4
Western Sahara447
Anguilla33200
British Virgin Islands3399
Burundi330.3
Caribbean Netherlands227610381
Papua New Guinea220.2728
Timor-Leste2112
Saint Pierre Miquelon11173
Yemen110.03
Total:1,700,388+1,553102,756+72376,5481,221,08449,833 ‘218.113.2

Coronavirus video’s

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Nieuw in de wereld van cryptocurrencies? Bekijk nu uw mogelijkheden op Nederlands grootste exchange...

Ontvang jij al een passief inkomen door het staken van crypto?

Lees meer over crypto staking op onze favo platformen: