Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: Voor het eerst geen nieuwe besmettingen meer in China!

0

Het zag er even naar uit dat er helemaal geen nieuwe gevallen van besmetting in Wuhan City en zelfs in de hele provincie Hubei, China, waren. Dat klopt ook, hoewel er toch 34 besmette personen geteld werden in de afgelopen 24 uur. Maar het waren mensen die terugkeerden uit het buitenland. In die periode tot donderdagmiddag 19 maart 2020, lieten ook nog 8 mensen het leven, maar zij waren eerder al ziek, besmet. Het is een bijzonder hoopvol bericht waarvan we heel blij zijn het u te kunnen meegeven. Er zullen nog mensen sterven, hoogstwaarschijnlijk en erg genoeg. Vermits er nog meer dan 7000 ziek zijn in China. Toch is slechts een derde daarvan er ernstig aan toe. Waar het om gaat is dat dit mogelijk een mijlpaal is: geen nieuwe besmettingen in China. Het is dan een ongelofelijke prestatie voor een land met 1,4 miljard inwoners. Om dit te kunnen neerzetten in tweeëenhalf maanden…

De cijfers:

‘Last updated: March 19, 2020, 11:17 GMT. De recentste officiële cijfers:

Coronavirus Cases:

223,104

Deaths:

9,149

Recovered:

85,797′

Nieuws

Het Coronavirus heerst nog in 176 landen en territoria, plus de Diamond Princess. El Salvador, Fidji en Nicaragua zijn erbij gekomen. In het VK gaan dan toch morgen, vrijdag, alle scholen dicht. Miljoenen Britten krijgen hulp ivm hun energierekening. Wel meer overheden komen hun burgers financieel tegemoet op een of andere manier. Zoals in de VS. Gelukkig vergeet Trump daarbij de rijksten niet, we maakten ons al zorgen… Met technische werkloosheid in andere landen ook met de toestemming bij te klussen. Een premie voor handelaars die hun nering moeten sluiten gedurende weken (in België bijvoorbeeld). En dat is heel mooi, maar niemand die zich afvraagt waar het geld vandaan zal komen. Moet komen. Want die overheden zitten zelf in grote geldnood (what else is new). Gelukkig is er nog zoiets als the good old printing press! Kijk, de ECB heeft al 750 miljard euro klaar. Makkelijk, toch? De Olympische Spelen gaan sowieso door in 2020 in Tokyo, maar of dit verantwoord is? Als men daar dan toch aan vasthoudt, dan hopelijk extreem goed voorbereid! Waarschijnlijk waren de investeringen te groot om dit af te blazen…

Waar gebeurt wat precies

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China80,928+343,245+870,4207,2632,27456
Italy35,7132,9784,02528,7102,257591
Iran18,407+1,0461,284+1495,71011,413219
Spain15,014+245640+21,08113,293800321
Germany13,083+75631+311312,9392156
USA9,464+205155+51089,2016429
France9,1342646028,268931140
S. Korea8,565+15291+71,9476,52759167
Switzerland3,220+10536+3153,169372
UK2,626104652,4572039
Netherlands2,0515821,99145120
Austria1,843+1975+191,82912205
Belgium1,795+30921+7311,74388155
Norway1,631+40611,62427301
Sweden1,302+110161,27621129
Denmark1,132+756+211,12524195
Japan923+932+3191700467
Malaysia900+1102758231528
Canada727912706119
Diamond Princess712752717814
Australia709+113646657128
Portugal642246361863
Czechia572+503569553
Brazil52942523182
Israel529+9613516661
Qatar4524448157
Greece4186+1143982040
Finland387+2810377270
Ireland36625359674
Luxembourg335+1324+23311535
Pakistan331+242133161
Iceland330+8053251967
Poland325+3851330739
Singapore3131171961454
Indonesia309+8225+6152691
Slovenia28612856138
Romania277+1725252514
Thailand272+6014222914
Bahrain268+1211001674158
Estonia267+912661201
Saudi Arabia23862327
Chile238238312
Philippines217+1517819212
Egypt2106281762
Hong Kong208+15495109428
Turkey19121892
India174+53151560.1
Ecuador16831164210
Iraq16412431094
Peru155+10115485
Kuwait148+618130535
Russia1471+181381
San Marino140144122114,126
Lebanon139+644131320
Armenia122+121121241
Mexico118+251+1411310.9
South Africa1161162
UAE1132687211
Panama1091108725
Taiwan108+8126815
Slovakia105105219
Croatia102+131+159625
Colombia102+911012
Argentina973+13912
Serbia97+8196411
Bulgaria94+23+19114
Latvia86+1518546
Algeria82+78+132422
Uruguay797923
Vietnam7616600.8
Hungary73+15127048
Brunei73+5732167
Faeroe Islands72+141711,474
Costa Rica69168214
Albania64+5262222
Morocco58+4215512
Cyprus5858148
Jordan561555
Sri Lanka56+53533
Andorra53152686
Malta53+5251120
Belarus515465
Palestine47+3479
Bosnia and Herzegovina45+624314
Kazakhstan44+8442
North Macedonia43142121
Georgia40+2139110
Oman3913268
Tunisia39+1013823
Cambodia371362
Moldova36113429
Lithuania36+2135113
Senegal362342
Venezuela36361
Dominican Republic342323
Azerbaijan3417263
Burkina Faso33+61322
Guadeloupe333382
New Zealand28+8286
Liechtenstein2828734
Martinique2312261
Uzbekistan23+5230.7
Afghanistan221210.6
Bangladesh18+413140.1
Macao1710726
Ukraine162140.4
Jamaica1512125
French Guiana151550
DRC14+7140.2
Réunion141416
Cameroon13130.5
Maldives131324
Bolivia12121
Guam12+41271
Honduras12+3121
Cuba11+11101.0
Paraguay111112
Rwanda11110.8
Monaco99229
Ivory Coast9180.3
Ghana9+290.3
Trinidad and Tobago9+296
Guatemala8170.4
Nigeria8170.04
Gibraltar826237
Montenegro8813
Channel Islands7740
Kenya770.1
Ethiopia660.05
French Polynesia6+1621
Mongolia662
Puerto Rico662
Seychelles6661
Tanzania6+360.1
Guyana4135
Aruba4437
Equatorial Guinea443
Curaçao31+1218
Bahamas3+238
Gabon331
Kyrgyzstan330.5
Mauritius332
Mayotte3311
St. Barth33304
Saint Martin3378
Sudan2110.05
Barbados227
Benin220.2
Bermuda2232
Greenland2235
Liberia220.4
Mauritania220.4
Namibia220.8
New Caledonia227
Saint Lucia2211
U.S. Virgin Islands2219
Zambia220.1
Cayman Islands11015
Nepal1100.03
Antigua and Barbuda1110
Bhutan111
CAR110.2
Congo110.2
Djibouti111
El Salvador1+110.2
Fiji1+111
Gambia110.4
Guinea110.08
Vatican City111,248
Montserrat11200
Nicaragua1+110.2
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Suriname112
Eswatini110.9
Togo110.1
Total:223,1044,3169,14920685,797128,158′6,88728.6