Laatste nieuws Coronavirus/COVID19: VS schrappen WHO bijdragen/”Als we flink beneden de 100.000 doden blijven hebben we het héél goed gedaan”

2

Zweden is er in geslaagd het aantal besmettingen en overlijdens door Corona drastisch te beperken. Het land heeft de catastrofe, gezondheidsrampen zoals in de VS en het VK tot op donderdag 9 april vermeden. Met 8400 besmette personen en nog geen 700 overlijdens staat de natie pas op de 20ste plaats. In de ranglijst van ergst getroffen landen door het Coronavirus. Ver beneden dus andere Europese landen als Nederland (12), België (10), Frankrijk (5) of Duitsland (4de plaats). Hoe slaagt Zweden daar in? Want het heeft géén lockdown ingevoerd, en zo een economische ramp ook vermeden.

Kritiek

Want de kleuterscholen blijven als tevoren open, net als horecazaken, winkels, parken, grenzen zelfs! En dit ondanks heel wat kritiek: ‘Lots of people are rushing to discredit Sweden’s approach, which relies more on calibrated precautions and isolating only the most vulnerable than on imposing a full lockdown. While gatherings of more than 50 people are prohibited and high schools and colleges are closed. Kritiek, misvattingen en onwetendheid vanuit het buitenland. Nationalreview.com: ‘President Trump has no use for Sweden’s nuanced approach. Last Wednesday, he smeared it in a spectacular fashion by saying he’d heard that Sweden “gave it a shot, and they saw things that were really frightening, and they went immediately to shutting down the country.” He and the public-health experts who told him this were wrong on both counts and would do better to question their approach. Johan Giesecke, Sweden’s former chief epidemiologist and now adviser to the Swedish Health Agency, says that other nations “have taken political, unconsidered actions” that are not justified by the facts.

Zweden is tegen

Het is een heel andere kritiek die bijvoorbeeld trendvoorspeller Gerald Celente uit aan het adres van de regering van de VS. Hij toont zich ook een fervent tégenstander van lockdowns. Die hij ziet als een voorbode van de New World Order. Terwijl de nationale economie in de vernieling gaat doordat ‘alles en iedereen’ stilstaat. Het is tevéél, te streng, te plots, te groots van impact en consequenties, zo’n lockdown, stelt Celente. Ook de Zweden zijn er dus tegen. Al die andere landen, zeker zij die kritiek leveren, zijn vergeten zich eerst een aantal vragen te stellen:

Eerst denken dan doen?

How do we know social-isolation controls actually work? And even if they do work for some infectious epidemics, do they work for COVID-19? And even if they work for this novel coronavirus, do they have to be implemented by a certain point in the epidemic? Or are they locking down the barn door after the horses are long gone?’ En ook, wat we elders lazen of hoorden: op de nu ‘geijkte’ manier, social distancing, kan niemand ooit immuniteit opbouwen tegen het virus. Is dat niet net wat premier Rutte beoogde, aanvankelijk? Tot de nationale roep kwam dat dé manier, de énige wijze om het virus te counteren net zo’n lockdown was? Ondergetekende laat het in het midden. We rapporteren maar, en poneren stellingen, wakkeren discussies aan in deze. Hoeven niet over àlles en nog wat een eigen mening te hebben, toch? We geven u nog mee dat president Trump de VS wil ‘openen’ in mei 2020. En dat hij de Amerikaanse bijdrage aan de WHO, Wereld Gezondheids Organisatie heeft geschrapt. Deze organisatie is volgens hem teveel op de hand van China… Zijn uitspraak van ‘beneden de 100.000 doden is heel goed gedaan’ uit de titel vindt u in een van de video’s verderop in dit artikel.

Coronavirus in Nederland

‘Status 08-04

Besmet20.549, toename: 969, groei: 4,9%
Opgenomen (geweest)7.735 (37,6% van besmet), toename: 308, groei: 4,1%
Op IC (geweest)2.046 (10,0% van besmet)
Overleden2.248 (10,9% van besmet), toename: 147, groei: 7,0%

● 13 besmettingen per 10.000 inwoners, 0,67 per km².
● IC actuele bezetting: 1.408, toename: -16, groei: -1,1%
● IC-bedden: als de -1,1% patiënten-groei zich voortzet en 52 in het buiteland blijven, zijn er over 7 dagen van de 1.900 bedden nog 645 beschikbaar.
● IC-uitstroom: van alle 2.046 IC-patiënten is 6,1% hersteld en 17,0% overleden. Die verhouding in de IC-uitstroom is dus 26% hersteld en 74% overleden.’ Deze cijfers worden steeds door de Corona Locator Nederland geupdate in de namiddag…

Coronavirus in de wereld

‘Last updated: April 09, 2020, 07:11 GMT. The coronavirus COVID-19 is affecting 209 countries and territories around the world and 2 international conveyances. The day is reset after midnight GMT+0.’ De recentste officiële cijfers; let wel: dit geldt alléén voor wie getest is! Dus de echte resultaten kunnen vele malen hoger zijn. Dat is het nu net: zolang we niet massaal testen, blijft de wereld in het ongewisse… Worldometers.info:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop
World1,519,571+1,61188,550+95331,0111,100,01048,16619511.4
USA435,160+23314,797+922,891397,4729,2791,315452,226,1166,725
Spain148,22014,79248,02185,4077,0693,170316355,0007,593
Italy139,42217,66926,49195,2623,6932,306292807,12513,349
Germany113,2962,34946,30064,6474,8951,352281,317,88715,730
France112,95010,86921,25480,8277,1481,730167224,2543,436
China81,865+633,335+277,3701,160176572
Iran64,5863,99329,81230,7813,98776948211,1362,514
UK60,7337,09713553,5011,559895105282,0744,155
Turkey38,2268121,84635,5681,49245310247,7682,938
Belgium23,4032,2404,68116,4821,2762,01919384,2487,269
Switzerland23,2808959,80012,5853912,690103171,93819,867
Netherlands20,5492,24825018,0511,4241,199131101,5345,926
Canada19,438435+84,65314,35051851512370,3159,812
Brazil16,195+7822+212715,24629676454,824258
Portugal13,14138019612,5652451,28937131,12712,860

Coronavirus video’s

https://www.youtube.com/watch?v=hlgTmb38KvA