Laatste nieuws Coronavirus/Covid19: Zijn de magere jaren in aantocht?/Wat wanneer bestuurders zelf panikeren?

1

‘Last updated: March 20, 2020, 14:55 GMT. De recentste officiële cijfers:
Coronavirus Cases:
255,904

Deaths:
10,495
Recovered:
89,918′. 183 landen en territoria plus de Diamond Princess moesten kennismaken met het Coronavirus, tegen wil en dank. ECB Voorzitter Lagarde waarschuwt voor een ‘aanzienlijke recessie’. Een Belgische minister vreest voor 1 miljoen van haar landgenoten in tijdelijke werkloosheid. In de VS vraagt president Trump de statistici zelfs om geen details meer te geven over de werkloosheid in het land! Een van zijn voormalige adviseurs waarschuwt zelfs voor een nieuwe Depressie. Premier Johnson bidt het Britse volk om vooral niet te panikeren. Is dit allemaal realistisch of is hier sprake van paniek bij officiële bestuurders? Of is dit voor de burgers integendeel het moment om ook te panikeren? Wordt de spreekwoordelijk soep wel zo heet gegeten als ze wordt opgediend? Kan tijdelijke werkloosheid voor hun personeel (hoe tijdelijk?) dan zovele bedrijven en sectoren hun business kosten? Dan zitten ze financieel wel erg krap; beetje teveel geleend voorheen misschien? Niet meer gedacht aan de magere jaren? Want die lijken nu wel in aantocht…

Waar gebeurt er wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
China80,967+393,248+371,1506,5692,13656
Italy41,0353,4054,44033,1902,498679
Spain20,412+2,3351,041+2101,58817,783939437
Iran19,644+1,2371,433+1496,74511,466234
Germany17,776+2,45648+418017,5482212
USA14,439+650218+1112514,0966444
France10,9953721,2959,3281,122168
S. Korea8,652+8794+32,2336,32559169
Switzerland4,905+68350+7154,840567
UK3,269144653,0602048
Netherlands2,994+534106+3022,88645175
Austria2,388+209692,37314265
Belgium2,257+46237+162042,016164195
Norway1,865+75711,85727344
Sweden1,639+20016+5161,60721162
Denmark1,226+759+311,21637212
Malaysia1,030+1303+1879402632
Portugal1,020+2346+251,00926100
Japan963+2033215715508
Australia876+120746823234
Canada8731211850123
Czechia774+804770672
Diamond Princess712752717814
Israel705+28156901081
Brazil651+1172642183
Ireland557355496113
Luxembourg484+1495+164731773
Pakistan478+243+1134622
Greece4646194391645
Qatar460104506160
Finland450+5010440281
Chile434+926428723
Iceland409+79540411,199
Singapore385+401312541466
Poland378+236+113359310
Indonesia369+6032+7173201
Turkey35943554
Slovenia341+2213406164
Thailand322+5014227915
Romania308+31312771116
Bahrain284+511101734167
Estonia283+1612821213
Saudi Arabia27482668
Ecuador2604+11255215
Egypt2567422073
Hong Kong256+48498154434
Russia253+541122402
Peru2343+2123077
Philippines230+1318+1820412
India223+295+1231950.2
South Africa202+522023
Iraq19213491305
Mexico164+461415911
Lebanon163+644155324
Kuwait159+1122137537
San Marino144144126124,244
UAE14031109214
Panama13711135732
Slovakia137+13137225
Armenia136+141135246
Taiwan135+272+1281056
Bulgaria129+223112519
Argentina128331223
Colombia128+2011273
Serbia118+152116414
Croatia113+31510728
Latvia111+25111059
Uruguay94+159427
Vietnam91+617740.9
Algeria9011+232472
Costa Rica89+22+187217
Hungary85+123+277569
Faeroe Islands80+83771,637
Brunei78+51772178
Andorra75+11742971
Sri Lanka71+113683
Albania70+6268224
North Macedonia70+20169134
Belarus69+1815547
Jordan691687
Bosnia and Herzegovina69+5267121
Cyprus6767155
Morocco66+33+126112
Malta64+112621145
Tunisia54+15115225
Cambodia51+141503
Moldova491147312
Kazakhstan49+5493
Lithuania49+1148118
Oman4813359
Palestine48+117319
Guadeloupe45+1245112
Azerbaijan4417364
Georgia43+3142111
Venezuela42421
Burkina Faso40+714352
New Zealand39+11398
Senegal38+22362
Dominican Republic342323
Uzbekistan33+10331.0
Martinique32+9131785
Liechtenstein2828734
Réunion282831
Ukraine2631220.6
Afghanistan24+21230.6
Honduras24+12242
Bangladesh20+2131610.1
Cameroon20+72180.8
DRC18+4180.2
Macao1710726
Cuba16+51151
Jamaica16+112135
Bolivia16+1161
Ghana16+5880.5
Guyana15+1011419
French Guiana151550
Guam14+21483
Maldives131324
Montenegro131321
Paraguay131312
Nigeria121110.06
Mauritius12+5129
Monaco11+111280
Channel Islands111163
French Polynesia11+51139
Rwanda11110.8
Gibraltar1028297
Guatemala9180.5
Ivory Coast9180.3
Ethiopia9+290.08
Togo9+891
Trinidad and Tobago996
Puerto Rico8+283
Kenya770.1
Seychelles7+1771
Equatorial Guinea664
Kyrgyzstan6+360.9
Mayotte6+2622
Mongolia662
Tanzania660.1
Aruba51447
Barbados5517
Saint Martin4+14103
Suriname4+347
Cayman Islands31246
Curaçao31218
Gabon31+121
Bahamas338
CAR3+230.6
Congo330.5
Namibia331
St. Barth33304
U.S. Virgin Islands3329
Sudan2110.05
Benin220.2
Bermuda2232
Bhutan2+123
Greenland2235
Guinea2+120.2
Haiti2+220.2
Liberia220.4
Mauritania220.4
New Caledonia227
Saint Lucia2211
Zambia220.1
Nepal1100.03
Angola1+110.03
Antigua and Barbuda1110
Cabo Verde1+112
Chad110.06
Djibouti111
El Salvador110.2
Fiji111
Gambia110.4
Vatican City111,248
Isle of Man1112
Montserrat11200
Nicaragua110.2
Niger110.04
Papua New Guinea1+110.1
St. Vincent Grenadines119
Sint Maarten1123
Somalia110.06
Eswatini110.9
Total:255,90411,01010,49546789,918155,491′7,46732.8

Nieuws

Kunnen burgers wel doen wat sommige overheden vragen: zomaar thuis blijven? Tal van autofabrieken sluiten. De tijdschriften business komt in gevaar. Cirque du Soleil moet 95 procent van zijn mensen ontslaan. Een opvallend bericht in deze dagen: op vraag van klanten start een Italiaanse bank met cryptohandel. Spoedafdelingen, crematoria en begraafplaatsen in Italië kunnen de nare, trieste, dramatische gevolgen van het Coronavirus haast niet meer aan. Activisten schrijven een brief aan de Indiase premier Modi met de dringende vraag om hulp: ‘geef eten, zeep en cash (!) aan de armen!’ Nu is het China al dat Europa te hulp snelt. Is dit het gevreesde ‘endgame’ of kan het nog afgewend worden?

Ondertussen in Nederland

Het aantal doden is opgelopen tot 106. Ad.nl: ‘Ook het aantal ziekenhuisopnames stijgt hard. In totaal zijn nu 643 patiënten opgenomen (geweest) in een ziekenhuis, gisteren waren dat er nog 489. Sinds vorige week voerde de regering strikte sociale restricties in, eind volgende week zouden die maatregelen zichtbaar kunnen worden in een afvlakking van de groei, denken kenners.’ De Rijksoverheid komt regelmatig met het recentste nieuws, aanwijzingen en vragen en antwoorden rond het Coronavirus. Er zijn ook 534 nieuwe besmettingen bijkomen. Ga vooral geen bezine tanken bij de buren (België). Want dat kan je financieel een arm en een been kosten! De zoveelste oproep komt om te stoppen met u als een hamster te gedragen!