Laatste nieuws Coronavirus/Covid19. Besmettingen/overlijdens: Nederland wordt keihard getroffen

2

‘Last updated: March 26, 2020, 13:39 GMT. De recentste officiële cijfers:
Coronavirus Cases:
490,271
Deaths:
22,156
Recovered:
118,060′ 198 Landen en territoria plus de Diamond Princess zijn getroffen door het virus op donderdag 26 maart 2020. Op 24 en 25 maart jl. waren er telkens in Nederland meer dan 800 besmette personen bijgekomen. Met respectievelijk 63 en 80 overledenen. Vanochtend was er nog geen nieuws op dit gebied, maar vanmiddag, op moment van schrijven wel. En het is barslecht ook: 1019 nieuwe besmettingen maar liefst, met 78 nieuwe overledenen. In één van de video’s verderop is live een debat bezig in de Tweede Kamer over, u raadt het al, het Coronavirus. Op 31 maart e.k. zou premier Rutte met nieuws, eventuele nieuwe of andere maatregelen naar buiten komen. Er is een aantal Nederlandse websites van overheidswege waar telkens het laatste nieuws op vermeld wordt. De RIVM komt elke dag rond 14:00 met nieuwe cijfers, vandaar dat we nu ons ‘optimistische’ artikel van vanochtend (‘geen slachtoffers in Nederland’) in alle haast updaten. Deze internationale Engelstalige van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO is ook heel interessant. Best alle dagen te raadplegen, want we willen juiste en recente informatie ontvangen, nietwaar. 

‘Enorme terugval Nederlandse economie en hoge werkloosheid door coronacrisis’

Dat bloklettert de interessante en goed geïnformeerde site Hartvannederland.nl. Nederland wordt, net als een kleine 200 andere landen (de hele wereld!) inderdaad in het hart getroffen. ‘Feike Sijbesma, voormalig topman van chemieconcern DSM gaat tijdelijk als speciaal gezant optreden in de coronacrisis. De minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS), Hugo de Jonge, heeft namens het kabinet aan hem gevraagd of hij deze rol wil vervullen. Sijbesma gaat in eerste instantie kijken welke opties er voor Nederland zijn voor coronatests en hoe het zit met de beschikbaarheid ervan. Hij zal hiertoe samen werken met de door VWS ingestelde Taskforce Diagnostiek.’ Schreven we daar gisteren al niet over op Biflatie? Testen, testen, testen…?!

Waar gebeurt wat precies:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Tot Deaths/
1M pop
China81,285+673,287+674,0513,9471,235562
Italy74,3867,5039,36257,5213,4891,230124
USA68,814+6031,037+1042867,3491,4552083
Spain56,188+6,6734,089+4427,01545,0843,1661,20287
Germany39,572+2,249224+183,95935,389234723
Iran29,406+2,3892,234+15710,45716,7152,74635027
France25,2331,3313,90020,0022,82738720
Switzerland11,316+419171+1813111,0141411,30820
UK9,5294651358,9291631407
S. Korea9,241+104131+54,1444,966591803
Netherlands7,431+1,019434+7836,99458243425
Belgium6,235+1,298220+426755,34060553819
Austria6,001+41342+111125,847286665
Portugal3,544+54960+17433,441613486
Canada3,409361853,18835901.0
Norway3,250+1661463,230705993
Sweden2,840+31466+4162,7581762817
Australia2,806+13013+21702,623111100.5
Israel2,666+2978+3682,590393080.9
Brazil2,567+1361+262,50018120.3
Turkey2,43359262,348136290.7
Malaysia2,031+23523+32151,79345630.7
Denmark1,851+12741+711,809943207
Czechia1,775+1216101,759341660.6
Ireland1,564951,550393172
Luxembourg1,333861,31932,12913
Japan1,3074531095257100.4
Chile1,306+1644+1221,2807680.2
Ecuador1,2112931,1792692
Pakistan1,128+658211,099550.04
Poland1,120+691471,0993300.4
Thailand1,045+1114889534150.06
Romania1,029+12318+19491729530.9
Saudi Arabia1,012+1123+1339766290.09
Finland928+485+210913241670.9
Indonesia893+10378+203578030.3
Russia840+182338799860.02
Greece82123+13676253792
Iceland802+65268732112,3506
India716+5914+2456570.50.01
Diamond Princess7121059710515
South Africa70912697212
Philippines707+7145+728634160.4
Singapore683+522172509171170.3
Panama55882548201292
Estonia538+1341852964060.8
Qatar537414966186
Slovenia528510513142542
Argentina502852442110.2
Croatia481+392+122457141170.5
Peru480914709150.3
Mexico475+706+14465140.05
Colombia4704845890.08
Bahrain457+38420424912692
Egypt456219534040.2
Hong Kong453+4241103395600.5
Dominican Republic392103379360.9
Serbia3846+21536321440.7
Iraq382+3636+710524190.9
Lebanon368+356203423540.9
UAE3332522792340.2
Algeria302216521670.5
Lithuania290+164128511071
Armenia290+2518272698
New Zealand2832725659
Hungary261+3510282236271
Taiwan252+17229221110.08
Latvia244+231243129
Bulgaria243+1342368350.4
Slovakia226+102224241
Morocco22567212160.2
Andorra224+363+2122062,89939
Uruguay217217362
San Marino208214183126,130619
Kuwait208+1349159749
North Macedonia201+24331951961
Costa Rica201221974390.4
Bosnia and Herzegovina185+9321801560.9
Albania174+286+1171513602
Tunisia1736+1216511150.5
Jordan172117117
Ukraine162+175115640.1
Vietnam153+51713632
Moldova1491214628370.2
Burkina Faso14641013270.2
Faeroe Islands140+847932,865
Malta134+521321303
Ghana132+644112740.1
Cyprus1323412531092
Azerbaijan122+293+1151046120.3
Réunion115+41114128
Brunei114+551091261
Kazakhstan109+2821076
Oman109+10238621
Venezuela106159124
Senegal105+69966
Sri Lanka104+279735
Cambodia96108616
Belarus86295729
Afghanistan84228020.05
Palestine84+1311766160.2
Ivory Coast803773
Georgia79+41069120
Cameroon75127230.04
Guadeloupe7317241822
Montenegro67+1416611072
Martinique6616571763
Uzbekistan65+56542
Trinidad and Tobago60159430.7
Cuba571155250.09
Mauritius52+42501412
Honduras52525
DRC51+33+1480.60.03
Nigeria5112480.20.00
Liechtenstein51511,338
Channel Islands461+1452656
Bangladesh44+55112810.30.03
Kyrgyzstan44447
Paraguay41+4338160.4
Rwanda41413
Bolivia39+7393
Mayotte3636132
Macao31102148
Monaco31130790
Kenya31+31300.6
French Guiana2862294
Jamaica26122390.3
Gibraltar26521772
French Polynesia252589
Isle of Man25+225294
Guatemala24141910.06
Madagascar23+4230.8
Togo231223
Aruba19118178
Barbados181863
New Caledonia141449
Uganda14140.3
El Salvador13+4132
Maldives138524
Tanzania13130.2
Ethiopia12120.1
Zambia12120.7
Djibouti111111
Dominica1111153
Mongolia11+1113
Saint Martin1111284
Equatorial Guinea996
Cayman Islands81712215
Haiti880.7
Suriname8814
Gabon7+11630.4
Niger7160.30.04
Bermuda725112
Namibia7253
Seychelles7771
Curaçao6123376
Benin660.5
Greenland624106
Laos6+360.8
Guyana51461
Bahamas51413
Fiji556
Mozambique550.2
Syria550.3
Cabo Verde41372
Congo440.7
Eritrea441
Guinea440.3
Vatican City444,994
Eswatini443
Gambia31210.4
Sudan3120.070.02
Zimbabwe3120.20.07
Nepal3120.1
Angola330.09
Antigua and Barbuda3331
CAR330.6
Chad330.2
Liberia330.6
Mauritania3+130.6
Myanmar330.06
St. Barth33304
Saint Lucia3316
Sint Maarten3370
Belize225
Bhutan223
British Virgin Islands2266
Guinea-Bissau221
Mali220.10
Nicaragua220.3
Saint Kitts and Nevis2238
Somalia2+120.1
Grenada119
Libya110.1
Montserrat11200
Papua New Guinea110.1
St. Vincent Grenadines119
Timor-Leste110.8
Turks and Caicos1126
Total:490,27119,30322,156878118,060350,055′17,77062.92.8

Nieuws

Spanje wordt dezer dagen wel het ergst getroffen met meer dan 6600 besmettingen en 442 doden. Meer dan 200 Amerikaanse politiemensen krijgen het virus. Met meer dan 1000 overlijdens en meer dan 68.000 besmetten dénken we niet dat de wishful thinking van president Trump realiteit wordt. Namelijk dat in april 2020 de Amerikaanse kerken weer vol zullen zitten. Het land zeker in de tweede helft van 2020 het Coronavirus zal overwonnen hebben. Geloven is goed maar controleren nog beter. In het VK bouwt het leger nog tien noodhospitalen.

Video’s Coronavirus