Opgang en neergang van het Coronavirus/Over Nieuwe Waarheden en doelen

0

Het Coronavirus beheerst nog dagelijks de media van kranten, televisie, en internet. Het gaat dan wel hoofdzakelijk over de praktische gevolgen voor burgers en bedrijven en overheid. De economische consequenties. Het lijkt op dweilen met de kraan open. Een vaccin is nog in geen mijlenver te bespeuren. Het blijft dus zo goed en zo kwaad als het kan: behandelen. En de doden in stilte (met social distancing) begraven. We maken als mensheid het bilan op van het ontelbare leed. Ondertussen blijven de cijfers van overledenen en besmetten angstvallig toenemen. Minder in de westerse straten en gemeenschappen. Maar des te meer buiten onze cocon. De MSM blijft ons moed geven en hoop voeren. Dat is mooi, maar niet erg realistisch.

Nieuwe doelen en waarheden

De cijfers wereldwijd en de grafieken over slachtoffers zijn helemaal niet goed en blijven de hoogte in gaan, stijgen. Het is dan alles nog wat slechts officieel, gemeten, getest is. De Amerikaanse autoriteit op het gebied van virologie, Dr. Fauci, stelt voorzichtigjes dat het aantal slachtoffers in zijn land wel eens veel hoger kan zijn dan geweten. Hij durft wel, maar niet té hard ingaan tegen de Goednieuwsshow die president Trump toch nog elke dag weet te brengen. Wij zijn de wereldkampioen op het gebied van testen, declameert deze. Met een spandoek dat dit stelt achter zich op een grasveldje van Witte Huis. Op 12 mei 2020, gisteren nog, bruskeert hij een Amerikaanse journaliste van Aziatische oorsprong. Zij waagde het te vragen of dit dan het doel wel is. Terwijl de doden en zieken in het land blijven toenemen. Het is ook niet wààr wat Donald Trump beweert. Zelfs dat niet. Gelukkig (?) voor hem hoef je de laatste vier jaar niks meer te bewijzen. Gewoon poneren, en blijven herhalen is het adagium geworden. Je zegt iets, eender wat, en dat wordt het een Nieuwe Waarheid. Zelfs van de grootste leugens en overdrijvingen en verdraaiingen blijft altijd wel iets hangen. Dat is ook het doel. Er wordt gefocust op gevoel, indrukken, perceptie. En die wordt mits luid roepen en vooral hardnekkig herhalen dan de Nieuwe Realiteit. Worldometers.info:

‘Coronavirus Cases:

4,356,631

Deaths:

293,111′

De tien zwaarst getroffen landen:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop
World4,356,631+19,029293,111+6601,610,7422,452,77846,33055937.6
USA1,408,63683,425296,7461,028,46516,4734,2562529,935,72030,017
Spain269,52026,920180,47062,1301,5345,7655762,467,76152,781
Russia242,271+10,0282,212+9648,003192,0562,3001,660155,982,55840,995
UK226,46332,692N/A193,4271,5593,3364822,007,14629,566
Italy221,21630,911109,03981,2669523,6595112,673,65544,221
France178,22526,99157,78593,4492,5422,7304141,384,63321,213
Brazil178,214+61212,461+5772,59793,1568,31883859735,2243,459
Germany173,273+1027,754+16148,70016,8191,5392,068932,755,77032,891
Turkey141,4753,89498,88938,6921,0451,677461,440,67117,082
Iran110,7676,73388,35715,6772,7131,31980615,4777,328

De realiteit is…

Visualcapitalist toont waar het virus afneemt, en waar het toeneemt in sterkte en verspreiding. We onthouden vooral dat in 8 van de 10 meest bevolkte landen het steeds erger, niet beter wordt. Zogenaamde tweede golven breken uit. Maar ach, dat is wel ver van ons bed allemaal. Willen we het eigenlijk wel weten. Horen we allemaal niet liever mooie woorden over hoop, woorden van belofte, dan wanhoop en nare realiteit? Het is toch allemaal in ‘verre, vreemde’ landen, waar altijd al mensen in grote miserie verkeerden? Gaan we naar een nieuwe tweedeling in de wereld straks. Een gezond deel en een ziek deel? Mind you: uitgesloten dat we vlug opnieuw deze landen, waaronder ook zogenaamde vakantielanden, kunnen aandoen!

klik hier voor de ware grootte.

In de shxxxt

Factcheck.org legt zich toe op de echte realiteit tonen. (De ‘echte’ realiteit…dus er bestaat ook nog een andere? Inderdaad). Die vaak verborgen is als een naald in een…berg naalden. ‘We are a nonpartisan, nonprofit “consumer advocate” for voters that aims to reduce the level of deception and confusion in U.S. politics. We monitor the factual accuracy of what is said by major U.S. political players in the form of TV ads, debates, speeches, interviews and news releases. Our goal is to apply the best practices of both journalism and scholarship, and to increase public knowledge and understanding. FactCheck.org is a project of the Annenberg Public Policy Center of the University of Pennsylvania. The APPC was established by publisher and philanthropist Walter Annenberg to create a community of scholars within the University of Pennsylvania that would address public policy issues at the local, state and federal levels.’ Gelukkig dat er nog dergelijke onpartijdige instellingen en organisaties bestaan en kùnnen bestaan. Factcheck spitst zich toe op de VS, waar de laatste vier jaar het hardst geroepen werd. Niet om te verduidelijken, maar om te verhullen. Opmerkelijk nog, en daarmee gaan we afsluiten, is wat een politiek commentator eens sprak. Zijn naam hebben we helaas niet onthouden, maar wel grosso modo wàt hij zei. “No way dat er in dit land een president aan de macht komt die de burger de waarheid toont. Amerika wil goed nieuws horen en over hoop vernemen. Ook al staat het met de voeten in de shxxxt”. Ook vandaar: exit Bernie Sanders…