Momenteel wonen er bijna 310 miljoen mensen in Amerika. En anno 2011 leven er van die 310 miljoen inwoners van de Verenigde Staten zo’n 44 miljoen van voedselbonnen. Dat is een stijging van 11,6% ten opzichte van een jaar geleden. Als we in de voedselbonnen cijfers duiken, die de USDA (United States Department of Agriculture) heeft gepubliceerd, blijkt dat in alle staten van de VS het aantal mensen dat rond moet komen van voedselbonnen is gestegen op jaarbasis.

Als we gaan kijken naar de afzonderlijk staten blijkt dat in Mississippi, Michigan, New Mexico en Tennessee momenteel 1 op de 5 inwoners van de food stamps leeft. In Delaware (+22,9%), Nevada (+22,7%), Maryland (+22,1%) is de stijging van het aantal personen dat rond komt van voedselbonnen van de overheid op jaarbasis het grootst. In de staat Wyoming is slechts 6,6% van de inwoners afhankelijk van de bonnen.

Het ging toch zo goed met het economisch herstel? En toch zijn er steeds meer Amerikanen die alleen nog van voedselbonnen kunnen rondkomen, omdat ze hun baan verliezen en hun hypotheek niet meer kunnen betalen. En dat kan Amerikaanse banken nog wel eens in de problemen gaan brengen, lees: U.S. banks still face big foreclosure risks.