De Europese leiders zijn snoeihard. Landen worden min of meer verplicht om hard te bezuinigen in een diepe crisis. Er moet worden bezuinigd om de in beton gegoten 3 procent maar te halen. Een aantal belangrijke economische wetten worden compleet genegeerd en zijn inmiddels door Paus Europa de 1e verheven tot ketterij, omdat de paus anders zijn hele beleid zou moeten omgooien wanneer deze wetten zouden kloppen. Een andere paus, Paus Johannes de 21e had de natuurwetten verheven tot ketterij, omdat ook hij zich erdoor bedreigd voelde en ik kan u vertellen, met hem liep het niet goed af.

Economische wetten verheven tot ketterij
Europa heeft jarenlang in tijden van economische voorspoed vertikt om landen hard aan te pakken die de begrotingen uit de klauwen lieten lopen. Ook in Nederland werd massaal olie op het vuur gegooid door veel te veel uit te geven in tijden van economische expansie. Nu de crisis los is geslagen heeft paus Europa ineens het licht gezien. Hij wil dat nu iedereen zich aan een inmiddels in het beton gegoten 3 procents norm houdt, anders volgen er nog boetes ook. Er zijn echter economische wetenschappers die waarschuwen, want zij denken dat er een aantal economische wetten zijn die de paus negeert, waardoor hij de crisis alleen maar zou kunnen doen verergeren. Zo zou de economie bijvoorbeeld zo hard kunnen krimpen door de bezuinigingen en lastenverzwaringen dat de tekorten alsnog ver boven de 3 procent kunnen komen en zouden deflatie en depressie de crisis alleen meer dieper en dieper maken. Uiteraard voelt de paus zich bedreigd door deze wetten, want als die wetten kloppen, dan zou zijn geloof (hard bezuinigen en de 3% norm) niet langer geloofwaardig zijn en dat kan niet, want zijn geloof is waar hij heilig achter staat. Paus Europa heeft deze economische wetten daarom nu tot ketterij verheven. De kritische economische wetenschappers worden genegeerd en als er een land is dat het ook maar in zijn hoofd haalt zich te schikken naar deze wetten volgen er boetes, zodat de landen nog meer mogen gaan bezuinigen. De paus gaat rustig slapen, want nu kunnen die wetten hem niets meer doen.

Paus Johannes de 21e, de voorloper van Paus Europa de 1e
Geloofsinstituten als Europa hebben altijd flinke moeite met wetmatigheden die ze zelf niet in de hand hebben. Want geloofsinstituten geloven in hun eigen wetten die van hoger hand zijn opgelegd. Zo was er Paus Johannes de 21e die zich behoorlijk bedreigd voelde door de natuurwetenschappelijke wetten die volgens wetenschappers universeel en gefixeerd waren. Deze wetten maakten het bestaan van een god namelijk overbodig en uiterst onwaarschijnlijk. De paus voelde zich zo bedreigd dat hij natuurwetenschappelijk wetten verhief tot ketterij. Maar de natuurwetten bleven natuurlijk gewoon bestaan. Een maand nadat hij de natuurwetten tot ketterij had verheven, werd hij keihard geconfronteerd met de zwaartekracht toen het dak van zijn paleis instortte waar hij zelf onder lag te slapen.

Het dak van Paleis Europa

Als Paus Europa de 1e niet uitkijkt met het negeren van economen en het negeren van economische wetten, dan kan het slecht aflopen. Wanneer hij denkt dat hij de economie wel even naar zijn hand kan zetten, heeft hij het zeer waarschijnlijk mis. Op een avond zal hij rustig naar bed gaan en zal de economische wet van depressie en deflatie bij bezuinigingen in een fikse crisis van zich laten horen. Ditmaal zal hij het dak van het paleis van Paus Europa de 1e doen instorten, met alle gevolgen van dien.

Bas van der Hout