Laatste nieuws Coronavirus/Covid19. Corona is Amerika’s ‘Pearl Harbour’

5

De VS zijn in no time het land met de meeste Coronavirus besmettingen ter wereld geworden. Met 400.000 besmette personen en 13.000 overledenen. We schrijven woensdag 8 april 2020. Alleen in Spanje en Italië zijn er nog meer doden te betreuren, respectievelijk 14.000 en 17.000. Maar het akelige is, wat de VS betreft, dat hoe meer getest wordt, hoe meer Amerikanen besmet blijken. Coronavirus is America’s “Pearl Harbour” Moment, schrijft The Market Oracle. We interpreteren het als een ‘aanval’ waarop het land compleet onvoorbereid was. Een deus ex machina van het ergste soort. Welke natie wel zou je kunnen zeggen? Nochtans is de manier waarop gereageerd is, determinerend voor de omvang van de gevolgen. Zelfs al zou je twijfelen aan de oprechtheid van de cijfers over slachtoffers, feit blijft dat Wuhan City opnieuwe ‘open’ is. De bewoners van de Chinese stad waar het Coronavirus zich eerst voordeed einde 2019, mogen opnieuw reizen, de stad (11 miljoen inwoners) verlaten. Op drie maanden tijd een dergelijke gezondheidscrisis inperken, beheersen: kom er maar om!

Niet vergeten, niet vergeven

In tijden van nood leert men zijn vrienden kennen, luidt een waar gezegde. We zouden dit kunnen parafraseren tot: in tijden van crisis leert men zijn leiders kennen. Dat president Trump het Coronavirus aanvankelijk als ‘een milde griep’ bestempelde, zal hem tot het einde zijn dagen aangerekend worden. Zo ook zal het waarschijnlijk premier Johnson van het VK vergaan. Hij is trouwens aan de iets betere hand, op intensieve zorgen waar hij zelf behandeld wordt. We wensen hem spoedige beterschap. Wij zijn niet haatdragend. De meeste burgers van de meeste landen ook niet. Veel wordt vergeven, aan onze leiders. Zelfs dat we beroofd worden. Maar wanneer ‘ze’ aan onze familieleden, gezinsleden, laat staan kinderen raken? Dat die niet met man en macht beschermd worden met alle mogelijke middelen? En liefst dan nog op tijd? We denken niet dat het Amerikaanse en Britse kiespubliek hier te zijner tijd licht over zal gaan…

Ten oorlog?

The Market Oracle (TMO) kan zich in ieder geval niet van grove kritiek onthouden. ‘The warnings from Italy since the start of March were clear of what to expect to happen in the UK and the US. Though it was assumed that with this ADVANCE WARNING those in charge would take competent preventative actions. Instead much of that precious time has been squandered by the likes of Boris Johnson and Donald Trump thus putting us on our current trend trajectory.’ Warnings, waarschuwingen, inderdaad. Ze zagen het toch aankomen. Wij zagen het toch aankomen? Hoe het Coronavirus tekeer ging in China, stadstaat Hongkong, Singapore, et al. Langzaam (nou ja) opschoof richting ons Westen? Verder geeft TMO nog interessante informatie, dus in uw plaats zouden we deze free letter toch eens goed lezen. TMO gaat verder nog tekeer tegen de WHO, Wereld Gezondheids Organisatie. En ziet Amerika nog ten oorlog trekken tegen China, net als het militair mobiliseerde en ingreep na Pearl Harbour tegen de Japanners…

Coronavirus in Nederland

‘Status 07-04

● Totaal: 19.580 besmettingen, 7.427 opgenomen [geweest], 1.955 in IC [geweest], 2.101 overleden,
dus van alle besmettingen kwam 37,9% in het ziekenhuis, 10,0% op de IC en is 10,7% overleden.
● Toename: 777 besmettingen, 292 opgenomen [geweest], 234 overleden.
● Groei: 4,1% besmettingen, 4,1% opgenomen (geweest), 12,5% overleden.
● 98% van de 355 gemeenten kent een ziekenhuisopname.
● 4,3 ziekenhuisopnamen per 10.000 inwoners, 0,22 per km².
● IC-patiënten: als de 1,1% groei zich voortzet en 47 in het buiteland blijven, zijn er over 7 dagen van de 1.900 bedden nog 413 beschikbaar.
● Van alle 1.955 IC-patiënten is 5,2% hersteld en 16,1% overleden.’ De Corona Locator Nederland update deze gedetailleerde cijfers telkens in de namiddag.

  • ‘Het aantal corona-doden in Nederland is opgelopen naar 2101. In totaal zijn er tot nu toe 19.580 mensen in ons land positief getest op het virus.
  • De toestroom in de ziekenhuizen lijkt af te vlakken: 7427 coronapatiënten zijn tot nu opgenomen (geweest). Bekijk op deze kaart het aantal opgenomen inwoners er per gemeente.’ Hartvannederland.nl heeft reeds deze rudimentaire info, de cijfers van woensdag 8 april 2020. De Tweede Kamer krijgt trouwens een nieuwe update vanwege de medische wereld, die u hier live kunt meekijken!

Coronavirus in de wereld

‘Last updated: April 08, 2020, 07:49 GMT.

Coronavirus Cases:

1,434,230

Deaths:

82,143

Recovered:

302,453. The coronavirus COVID-19 is affecting 209 countries and territories around the world and 2 international conveyances. The day is reset after midnight GMT+0.’ Worldometers.info:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop
World1,434,230+3,31182,143+109302,4531,049,63447,93118410.5
USA400,546+21112,857+1621,711365,9789,1691,210392,082,4316,291
Spain141,94214,04543,20884,6897,0693,036300355,0007,593
Italy135,58617,12724,39294,0673,7922,243283755,44512,495
France109,06910,32819,33779,4047,1311,671158224,2543,436
Germany107,6632,01636,08169,5664,8951,28524918,46010,962
China81,802+623,333+277,2791,190189572
Iran62,5893,87227,03931,6783,98774546211,1362,514
UK55,2426,15913548,9481,55981491266,6943,929
Turkey34,1097251,58231,8021,4744049222,8682,643
Switzerland22,328+75824+38,70412,8003912,58095167,42919,346
Belgium22,1942,0354,15716,0021,2601,91517680,5126,947
Netherlands19,5802,10125017,2291,4241,14312386,5895,053
Canada17,8973814,02813,48842647410348,1059,223
Brazil14,049+15688+212713,23429666354,824258
Austria12,709+702434,0468,4202431,41127115,23512,795

Coronavirus video’s